«Մեր հավաքականը Իտալիայում պարտություն կրեց 9-1 հաշվով, այն շատ մտահոգիչ էր: Քննարկման ժամանակ առաջարկեցի ընդունել իմ հրաժարականի դիմումը»,-այսօր տեղի ունեցած ՀՖՖ հերթական նիստից հետո, որին մասնակցել են գործկոմի գրեթե բոլոր անդամները, լրագրողներին հետ զրույցում հայտարարեց Արթուր Վանեցյանը։
Նշենք, որ այն միտված էր հայկական ֆուտբոլի շուրջ ստեղծված իրավիճակի քննարկմանը: Գործկոմի հերթական նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 23-ին, որից հետո կընտրվի նոր գործկոմ:
«Դեկտեմբերի 23-ին կունենանք նոր նախագահ և նոր գործկոմ»,-հավելեց նա։
«Ես իմ նախաձեռնությամբ առաջարկեցի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնը: Ինչու, ֆեդերացիայից ինչ-որ մեկը պետք է վերցներ իր վրա աննախադեպ հաշվով պարտությունը, որ մենք կրեցինք...դրա համար ինչ-որ մեկը պետք էր պատասխանատվությունը վերներ իր վրա: Ես հանդես եկա հայտարարությամբ, որը գործադիր անդամների կողմից արժանացավ հավանության»,- պարզաբանեց Վանեցյանը, միևնույն ժամանակ ընդգծելով, որ աշխատանքի թերացման մասին խոսք լինել չի կարող, պարզապես բարոյական խնդիր է:

Артур Ванецян покинул пост президента ФФА
Сегодня состоялось очередное заседание Федерации футбола Армении, в котором участвовали почти все члены исполкома ФФА.
Заседание было посвящено обсуждению сложившейся вокруг армянского футбола ситуации.
После заседания президент ФФА Артур Ванецян в беседе с журналистами сообщил о своей отставке. «Наша Сборная в Италии потерпела поражение со счетом 9:1, что вызывает большую обеспокоенность. Во время обсуждения я предложил принять заявление о моей отставке», – отметил А. Ванецян.
Очередное заседание исполкома состоится 23 декабря, после чего будет избран новый исполком.
«Я по собственной инициативе предложил покинуть пост президента ФФА. За поражение с беспрецедентным счетом, которое мы потерпели, кто-то должен был взять на себя ответственность. Я выступил с заявлением, которое было одобрено членами исполкома», – пояснил Ванецян, в то же время подчеркнув, что речи об упущениях в работе быть не может, это исключительно вопрос морали.