«Մեր հավաքականը Իտալիայում պարտություն կրեց 9-1 հաշվով, այն շատ մտահոգիչ էր: Քննարկման ժամանակ առաջարկեցի ընդունել իմ հրաժարականի դիմումը»,-այսօր տեղի ունեցած ՀՖՖ հերթական նիստից հետո, որին մասնակցել են գործկոմի գրեթե բոլոր անդամները, լրագրողներին հետ զրույցում հայտարարեց Արթուր Վանեցյանը։
Նշենք, որ այն միտված էր հայկական ֆուտբոլի շուրջ ստեղծված իրավիճակի քննարկմանը: Գործկոմի հերթական նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 23-ին, որից հետո կընտրվի նոր գործկոմ:
«Դեկտեմբերի 23-ին կունենանք նոր նախագահ և նոր գործկոմ»,-հավելեց նա։
«Ես իմ նախաձեռնությամբ առաջարկեցի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնը: Ինչու, ֆեդերացիայից ինչ-որ մեկը պետք է վերցներ իր վրա աննախադեպ հաշվով պարտությունը, որ մենք կրեցինք...դրա համար ինչ-որ մեկը պետք էր պատասխանատվությունը վերներ իր վրա: Ես հանդես եկա հայտարարությամբ, որը գործադիր անդամների կողմից արժանացավ հավանության»,- պարզաբանեց Վանեցյանը, միևնույն ժամանակ ընդգծելով, որ աշխատանքի թերացման մասին խոսք լինել չի կարող, պարզապես բարոյական խնդիր է:

The President of Armenian football federation resigns from office
The President of the Football Federation of Armenia (FFA) Artur Vanetsyan resigned from office on Thursday. The decision was made at the FFA Executive Committee session that addressed the current situation around the Armenian football.
“Our football team suffered a major defeat in Italy which is quite concerning. During today’s discussion I suggested to accept my resignation,” Vanetsyan told reporters following the meeting. The Executive Committee will meet on December 23 to elect a new president.
To remind, Vanetsyan, who earlier served as the Chief of National Security Service (NSS) of Armenia was elected the president of the country’s Football Federation last year. The resignation comes after the Armenian national football team suffered the biggest defeat in its history losing to Italy 9 - 1 in the last qualifier for the 2020 European Championship on Monday.