Խորեն Հովհաննիսյանը ցանկանում է դառնալ ՀՖՖ նախագահ
Հայաստանի լավագույն ֆուտբոլիստներից միջազգային կարգի սպորտի վարպետ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Խորեն Հովհաննիսյանը կառաջադրի իր թեկնածությունը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում: Panorama.am-ի հետ զրույցում նա նշեց, որ ժամանակին կներկայացնի Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացման իր ծրագիրը:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 21-ին ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը հայտարարել է իր  հրաժարականի մասին և  առաջարկել հրավիրել ՀՖՖ արտահերթ ժողով: Գործադիր կոմիտեի անդամները հայտարարել են, որ համաձայն ՀՖՖ կանոնադրության հրաժարականներ են տալու արտահերթ ժողովից առաջ՝ մինչ այդ իրականացնելով արտահերթ ժողովի համար անհրաժեշտ մի շարք գործառույթներ:  Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործադիր կոմիտեն քվեարկությամբ հաստատել է, որ ՀՖՖ արտահերթ ժողովը կայանալու է դեկտեմբերի 23-ին, որի ընթացքում ընտրվելու է ՀՖՖ նոր նախագահ և նոր գործադիր կոմիտե:
ՀՖՖ կանոնադրության համաձայն, ՀՖՖ նախագահ կամ Գործադիր կոմիտեի անդամ կարող է ընտրվել 25 տարին լրացած, ընտրական իրավունք ունեցող, ՀՀ-ում մշտապես բնակվող յուրաքանչյուր քաղաքացի։ Նախագահը ՀՖՖ–ի բարձրագույն պաշտոնատար անձն է, ով ներկայացնում է ՀՖՖ-ն ՀՀ-ում, արտերկրում և միջազգային կազմակերպությունների հետ հարաբերություններում։

Легенда армянского футбола – Хорен Ованнисян – выдвинет свою кандидатуру на пост президента ФФА
Один из лучших футболистов Армении,  мастер спорта международного класса, заслуженный тренер Республики Армения Хорен Ованнисян выдвинет свою кандидатуру на пост президента Федерации футбола Армении.
В беседе с корреспондентом Panorama.am он отметил, что в свое время представит свою программу по развитию футбола в Армении.
Напомним, 21 ноября состоялось очередное заседание исполкома ФФА, во время которого обсуждалась сложившаяся в армянском футболе ситуация. Глава ФФА Артур Ванецян объявил о своей отставке и предложил созвать внеочередное собрание. Члены исполкома заявили, что в соответствии с уставом ФФА уйдут в отставку до внеочередного собрания, прежде выполнив ряд дел, необходимых для этого собрания.
Исполком Федерации футбола Армении путем голосования утвердил, что внеочередное собрание ФФА состоится 23 декабря этого года, на котором будут избраны новый глава ФФА, а также новый исполком.