«Հրապարակ». Մարտի 1-ի 10 զոհերի սպանության բացահայտման ցանկությունը բացակայում է
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՀՔԾ-ն երեկ Մարտի 1-ի գործով որպես մեղադրյալ ներգրավեց ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանին՝ նրան 48 ժամ տալով ներկայանալու համար։ Մենք կապվեցինք Կոստանյանի հետ, ով տևական ժամանակ Մոսկվայում է։ Նա կատարվածը «նախատոնական շոու» անվանեց և ասաց, թե ինքը զգուշացրել էր, որ կներկայանա քննաշրջանից հետո (Կոստանյանը դասավանդում է բուհում), «այդ հրատապությունն ինքն արդեն խոսուն է»։
Նա այս մեղադրանքից հետևություն է արել, որ Մարտի 1-ի 10 զոհերի սպանության բացահայտման ցանկությունը բացակայում է։ Չե՞ք կարծում, որ սահմանված ժամկետում չվերադառնալու դեպքում հետախուզում կհայտարարեն Ձեր նկատմամբ՝ հարցրինք Գևորգ Կոստանյանին։
«Դա արդեն հարցի 48-րդ կողմն է»։ Մտավախություն չունե՞ք, որ վերադառնալուն պես Ձեզ կձերբակալեն։ «Դա էլ արդեն հարցի 49-րդ կողմն է»։ Չե՞ք վախենում «նստելուց»։ «Ես, առհասարակ, ոչնչից չեմ վախենում՝ միայն Աստծո պատժից»»:

«Грапарак»: Желания раскрыть обстоятельства гибели 10 человек 1 марта – отсутствует
Газета «Грапарак» пишет, что Специальная следственная служба вчера привлекла бывшего генерального прокурора Армении Геворка Костаняна в качестве обвиняемого по делу 1 марта, дав ему 48 часов, чтобы явиться. Мы связались с Геворком Костаняном, который уже длительное время находится в Москве. Он назвал произошедшее «предпраздничным шоу» и сказал, что он предупреждал о том, что явится после завершения экзаменационного периода (Геворк Костанян преподает в вузе), «эта поспешность уже говорит сама за себя».
Из этого обвинения он пришел к выводу, что отсутствует желание раскрыть обстоятельства гибели 10 жертв 1 марта – отсутствует.
На вопрос, не думаете, что в случае невозвращения в установленный срок Вы будете объявлены в розыск, Геворк Костанян ответил: «Это уже 48-я сторона вопроса».
Не боитесь ли того, что сразу после возвращения Вас арестуют? «А это уже 49-ая сторона вопроса», - ответил Геворк Костанян.