Ջազի հայ վարպետները կներկայացնեն հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները
Նոյեմբերի 27-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում Հայաստանի պետական ջազ նվագախումբը ջազի հայ վարպետների մասնակցությամբ կներկայացնի հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ՝ մեկ համերգի շրջանակում: Ջազ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր Արմեն Հյուսնունցի ղեկավարությամբ կկայանա «ArmJazz Project-part 2» երեկոն, որը նախաձեռնել է TM Production-ը:
Ջազ նվագախմբից հայտնում են, որ համերգային երեկոյի ընթացքում հայկական ջազի ինքնատիպ նմուշները նվագախմբի հետ կներկայացնեն կոմպոզիտոր, դաշնակահար, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Մարտին Վարդազարյանը, ջազմեն, դաշնակահար, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Լևոն Մալխասյանը, դաշնակահար, կոմպոզիտոր, գործիքավորող, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Վահագն Հայրապետյանը, թառահար, կոմպոզիտոր Միքայել Ոսկանյանը:
Ինքնատիպ համարով նվագախմբի հետ ելույթ կունենա նաև երջանկահիշատակ կոմպոզիտոր, դաշնակահար, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ստեփան Շաքարյանի որդին՝ դաշնակահար Հայկ Շաքարյանը, ով կկատարի հոր ստեղծագործությունը:

В Ереване мастера джаза представят произведения армянских композиторов
В среду, 27 ноября, в концертном зале им. Арама Хачатуряна в Ереване Государственный джаз-оркестр Армении с участием армянских мастеров джаза представит произведения армянских композиторов – в рамках одного концерта.
Под управлением художественного руководителя и дирижера джаз-оркестра Армена Уснунца состоится вечер «ArmJazz Project-part 2», инициатором которого является TM Production.
Как сообщают из джаз-оркестра, на вечере вместе с оркестром уникальные образцы армянского джаза представят композитор, пианист,  народный артист РА Мартин Вардазарян, джазмен, пианист, народный артист РА Левон Малхасян, пианист, композитор, аранжировщик, заслуженный деятель искусств РА Ваагн Айрапетян, исполнитель, композитор Микаел Восканян.