Երևան-Մոսկվա չվերթի ինքնաթիռը հարկադրաբար վայրէջք է կատարել Դոնի Ռոստովում
Նախօրեին  «Ավիակոմպանիա Արմենիա» ընկերության Բոինգ 737-500 EK 73736 ինքնաթիռը Երևան-Մոսկվա NGT930 չվերթն իրականացնելիս հարկադրաբար վայրէջք է կատարել Դոնի Ռոստով օդանավակայանում։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից:
ՏԱՍՍ-ը գրում, որ ինքնաթիռը պետք է վայրէջք կատարեր «Վնուկովո» օդանավակայանում, սակայն վայրէջք է կատարել Դոնի Ռոստովի «Պլատով» օդանավակայանում տեխնիկական խնդրի պատճառով:  Օդանավակայանի ներկայացուցիչն ասել է, որ ավիաընկերությունը պահեստային ինքնաթիռ է ուղարկել, որն ուղևորներին տեղափոխել է Մոսկվա:

Самолет Ереван-Москва сел в ростовском аэропорту Платов по техническим причинам
Накануне, 26 ноября, самолет Boeing 737-500 авиакомпании «Армения» с бортовым номером EK 73736, совершавший рейс NGT930 Ереван-Москва, совершил вынужденную посадку в аэропорту Ростова-на-Дону, сообщают из Комитета гражданской авиации РА.
Самолет авиакомпании Air Armenia, летевший из Еревана в московский аэропорт Внуково, совершил посадку в ростовском аэропорту Платов по техническим причинам, сообщили ТАСС в  пресс-службе аэропорта.
«В 11:07 на запасной аэродром сел самолет авиакомпании Air Armenia, выполнявший рейс по маршруту Ереван - Внуково. [Сел] по техническим причинам», – рассказал собеседник агентства.
По словам представителя аэропорта, авиакомпания прислала за пассажирами резервный борт, который вылетел в Москву.