Երևան-Մոսկվա չվերթի ինքնաթիռը հարկադրաբար վայրէջք է կատարել Դոնի Ռոստովում
Նախօրեին  «Ավիակոմպանիա Արմենիա» ընկերության Բոինգ 737-500 EK 73736 ինքնաթիռը Երևան-Մոսկվա NGT930 չվերթն իրականացնելիս հարկադրաբար վայրէջք է կատարել Դոնի Ռոստով օդանավակայանում։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից:
ՏԱՍՍ-ը գրում, որ ինքնաթիռը պետք է վայրէջք կատարեր «Վնուկովո» օդանավակայանում, սակայն վայրէջք է կատարել Դոնի Ռոստովի «Պլատով» օդանավակայանում տեխնիկական խնդրի պատճառով:  Օդանավակայանի ներկայացուցիչն ասել է, որ ավիաընկերությունը պահեստային ինքնաթիռ է ուղարկել, որն ուղևորներին տեղափոխել է Մոսկվա:

Yerevan-Moscow flight makes emergency landing in Rostov-on-Don
An Aircompany Armenia Boeing 737-500 EK 73736 flight from Yerevan to Moscow was forced to make an emergency landing at Rostov-on-Don’s airport on Tuesday, the Armenian Civil Aviation Committee said on Facebook.
According to TASS, the plane was due to land at Vnukovo Airport, but had to make an emergency landing at Rostov-on-Don's Platov International Airport due to a technical problem.
The airport spokesperson said the air company had provided a spare aircraft to transport the passengers to Moscow.