Նոյեմբերի 27-ից սկսած թուրքական «Ատլաս Գլոբալ» ավիաընկերությունը դադարեցնում է չվերթները բոլոր ուղղությունները։
«Region Monitor»-ի փոխանցմամբ, «Ատլաս Գլոբալը» ուղեղ չվերթներ է իրականացնում նաև Ստամբուլ-Երևան-Ստամբուլ ուղղությամբ՝ շաբաթական 2 անգամ։
Ավիաընկերության տարածած հայտարարության համաձայն, չվերթները դադարեցվում են տնտեսական անկայունության և Ստամբուլի օդանավակայանում աճող ծախսերի պատճառով։
Հայտարարության մեջ նշվում է նաև, որ դադարը ժամանակավոր բնույթ է կրում և չվերթները կվերականգնվեն դեկտեմբերի 21-ից, իսկ նրանք, ովքեր այդ ժամանակահատվածի համար տոմսեր են գնել կփոխհատուցվեն։

Yerevan-Istanbul flights suspended
Turkish airline AtlasGlobal has suspended all its flights effective on November 26, Region Monitor reported, citing a statement released by the air company.
AtlasGlobal also operates flights en route from Yerevan to Istanbul and in the reverse direction twice a week.
According to the statement, flights are suspended due to economic instability and increased operational costs at Istanbul Airport.
The suspension of services will be in force until 21 December, the airline said, adding all the passengers who have purchased tickets for this period will be compensated.