«Սև ուրբաթ»-ին ՏՄՊՊՀ-ն չի հետևի
Վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում  հայաստանյան խանութները միմյանց հերթ չտալով ազդարարում են «սև ուրբաթ»-ի անհավանական ու իրական զեղչերի մասին։
Հայաստանցի սպառողների զգալի մասը դրանց թերահավատորեն է վերաբերվում, քանի որ սեփական դիտարկումները ցույց են տվել, որ խանութներն ու ընկերությունները հաճախ անբարեխիղճ ու անազնիվ են վարվում՝ երբեմն նույնիսկ ապրանքի գինը նվազեցնելու փոխարեն բարձրացնում են։
Ի՞նչ քայլեր են իրականացնելու պետական մարմիններ, որ քաղաքացիները հերթական անգամ խաբված չլինեն։ Պարզվում է՝ այս պարագայում էլ քաղաքացին պետք է հույսն իր վրա դնի։
Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ «սև ուրբաթ»-ի շրջանակում հայտարարված զեղչերը չեն ուսումնասիրելու։
«Հանձնաժողովը ուսումնասիրություն չի իրականացնելու։ Եթե Հանձնաժողովին ուղղված դիմումներ լինեն, ապա ՏՄՊՊՀ-ն կուսումնասիրի այդ դեպքերը»,-ասացին հանձնաժողովից։

ГКЗЭК не собирается проводить мониторинг в рамках «чёрной пятницы»
Последнюю неделю действующие в Армении магазины и компании безустанно информируют и сообщают о невероятных и реальных скидках в рамках «чёрной пятницы».
Большая часть потребителей Армении относятся к этому со скептицизмом, поскольку собственные наблюдения показали, что магазины и компании зачастую поступают недобросовестно и нечестно, иногда даже вместо снижения цены – повышают её.
Какие шаги предпринимают государственные органы, чтобы граждане в очередной раз не были обмануты? Выясняется, что и в этом случае граждане должны полагаться только на себя.
Panorama.am из Государственной комиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Республики Армения сообщили, что объявленные в рамках «чёрной пятницы» распродажи не будут изучаться.
«Комиссия не будет проводить мониторинг. Однако, если же Комиссии будут адресованы заявления, то ГКЗЭК изучит эти случаи», – отметили из Комиссии.