Արցախի ՊԲ. Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշվել է
Նոյեմբերի 24-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 220 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  շուրջ 3500 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են համարժեք գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Համեմատության համար նշենք, որ նոյեմբերի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը շուրջ 140 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  ավելի քան 1300 կրակոց:
Հիշեցնենք, որ Նոյեմբերի 29-ին՝ ժամը 15:15-ի սահմանում, ՊԲ հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1997թ. ծնված Ռաֆայել  Ազիզյանը:

The Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 220 times in the past week. In the period from November 24-30, the adversary fired around 3,500 shots towards the Armenian defense positions from firearms of different calibres, the Artsakh Defense Ministry told Panorama.am.
The frontline units of the Nagorno Karabakh Defense Army resorted to response actions to suppress the adversary’s aggressive actions and continued to confidently implementing their combat duties.
To remind, Artsakh Defense Army soldier identified as Rafayel V. Azizyan, 22, was wounded on Friday, November 29, at around 15:15pm local time as a result of Azerbaijani fire at the protection area of a military unit in the north-eastern direction of the Line of Contact.