«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի՝ Արցախում նախագահական ընտրություններին ընդառաջ 3 թեկնածուների հետ հանդիպումը ֆուրոր է առաջացրել Արցախում: Հատկապես Մասիս Մայիլյանի թիմակիցների, նրան սատարող «Վաղվա Արցախ» կուսակցության մեջ, թե ինչու է Փաշինյանը հանդիպում նախկին իշխանության ներկայացուցիչներին՝ «հեղափոխականացնում նրանց»։
Նկատի ունեն Արայիկ Հարությունյանին, չնայած հանդիպումն առաջին հերթին մեսիջ էր Վիտալի Բալասանյանին` «չնկատելու» առումով: Ի դեպ, շաբաթ օրը նույնական վերաբերմունք դրսևորեց նաև իշխանական Հ1-ը, որը տեղեկացրեց Աշոտ Ղուլյանի առաջադրման մասին, սակայն նույն օրը առաջադրված Բալասանյանի մասին քար լռություն պահեց:
Ինչո՞ւ չէին հրավիրել Բալասանյանին Փաշինյանի հետ հանդիպման՝ հարցրինք նրան առաջադրած «Արդարություն» կուսակցության համանախագահ Հակոբ Հակոբյանին։ «Կդժվարանամ ասել, իրե՛նց պետք է հարցնել»: Եթե հրավեր ստանայիք, կգնա՞ր։ «Չեմ կարող ասել, կստանայինք` կորոշեինք։ Մենք էլ ենք լրատվամիջոցներից իմացել, որ նման հանդիպում է տեղի ունեցել»: Արցախում, անգամ այն թեկնածուների թիմերում, ում հետ հանդիպել է ՀՀ վարչապետը, տեսակետ կա, որ դա Արցախի ընտրություններին խառնվելու գործընթաց է։ «No comment»»:

«Грапарак»: Это процесс вмешательства в выборы в Арцахе
Газета «Грапарак» пишет, что встреча Никола Пашиняна с тремя кандидатами в преддверие президентских выборов в Арцахе вызвала в Арцахе фурор. Особенно сторонники Масиса Маиляна и в поддерживающей его партии «Завтрашний Арцах» недоумевают, почему Пашинян встречается с представителями бывшей власти и «революционизирует их».
Речь идет об Араике Арутюняне, хотя в первую очередь встреча была месседжем Виталию Баласаняну в контексте «игнорирования». Кстати, в субботу аналогичное отношение было проявлено также провластным телеканалом H1, который сообщил о выдвижении Ашота Гуляна, однако ничего не сказал о выдвинувшем в тот же день свою кандидатуру Виталии Баласаняне.
Почему на встречу не пригласили Виталия Баласаняна, спросили мы у выдвинувшего его сопредседателя партии «Справедливость» Акопа Акопяна. «Не могу сказать, если бы получили приглашение, решили бы. О том, что произошла подобная встреча, мы узнали из средств массовой информации». В Арцахе даже в команде тех кандидатов, с которыми встречался премьер-министр Армении, придерживаются точки зрения, что это процесс вмешательства в выборы в Арцахе. «No comment», - ответил он.