Grand Chess Tour. Լևոն Արոնյանը պարտվել է կիսաեզրափակիչում
Լոնդոնում անցկացվող Grand Chess Tour-ի եզրափակիչ փուլի կիսաեզրափակիչում շախմատի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը պարտվել է չինացի Դին Լիժենին:
Նախ գրոսմայստերներն անցկացրել են 2 դասական պարտիաներ, որոնցում հաղթող չի եղել: Արագ խաղի 2 ու կայծակնային խաղի (բլից) 4 պարտիաներում ավելի ուժեղ է գտնվել Դին Լիժենը:
Մյուս կիսաեզրափակիչում ֆրանսիացի Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավը հաղթել է աշխարհի չեմպիոն, նորվեգացի Մագնուս Կարլսենին:
ՀԱՕԿ հաղորդմամբ, դեկտեմբերի 6-ին Վաշյե-Լագրավը և Լիժենը կհանդիպեն եզրափակիչում, իսկ Արոնյանը և Կարլսենը՝ երրորդ տեղի համար մրցամարտում: Մրցաշարի մրցանակային հիմնադրամը 350․000 դոլար է։

Levon Aronian loses semifinal match to Ding Liren at Grand Chess Tour
Armenian grandmaster Levon Aronian has lost to Ding Liren of China in the semifinal match of Grand Chess Tour playoff.
As the National Olympic Committee reported, the two grandmasters played two classical matches. After the Rapid and Blitz games, Ding Liren was victorious.
Meanwhile, Maxime Vachier-Lagrave defeated Magnus Carlsen to reach the final in a tiebreak of the second semifinal.
According to the source, Carlsen and Aronian will battle out for the third place qualifying spot to the 2020 GCT in addition to a $60,000 prize.