Հայաստանի տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
Հայաստանի տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ. վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 5-ին՝ ժամը 08:32-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը փակ է:
Վարդենյաց լեռնանցքը (Գեղարքունիքի մարզի կողմից) փակ է բեռնատարների համար, մյուսների համար՝ դժվարանցանելի:
Դժվարանցանելի են Սպիտակի ոլորանները:
Վարդենյաց լեռնանցքում և Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին առկա է մերկասառույց:
Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքում, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին բուք է:
Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքում, Սյունիքի մարզի Սիսիան քաղաքի «Զանգեր» հատվածում, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում, Սարավան-«Զանգեր» ավտոճանապարհին, Տավուշի մարզի Բերդ, Դիլիջան քաղաքներում  ձյուն է տեղում:
Արագածոտնի մարզի Աշտարակ քաղաքում մառախուղ է:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը  բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
Շինարարական աշխատանքներ են ընթանում
Վանաձոր-Ալավերդի-Բագրատաշեն ավտոճանապարհին կատարվում են շինարարական աշխատանքներ, ինչի հետևանքով ճանապարհահատվածը բեռնատարների համար փակ է: Սահմանվել է հետևյալ այլընտրանքային ավտոճանապարհը՝ Դիլիջան-Նոյեմբերյան-Բագրատաշեն։

Some highways are closed or difficult to pass in the territory of Armenia as of 10am Thursday, December 5, the Ministry of Emergency Situations said in a daily road condition update.
Sotk-Karvachar highway is shut down.
Vardenyats Pass (from the side of Gegharkunik Province) is closed for trucks and difficult to pass for other vehicles.
Roads in Aragats and Aparan regions of Aragatsotn Province, the village of Gorayk, as well as "Zanger" section of Sisian town in Syunik Province are covered with black ice.
Snowfall is reported in Aragats region, Gegharkunik and Syunik Provinces, the town of Jermuk in Vayots Dzor Province, Berd and Dilijan towns of Tavush Province.
Fog has descended on Abovyan town of Kotayk Province.
According to the Roads Department of Georgia’s Ministry of Regional Development and Infrastructure, Stepantsminda-Larsi highway is open for all types of vehicles.
Construction works are underway on Vanadzor-Alaverdi-Bagratashen highway, as a result of which the road section is closed for trucks. The following alternative route has been established: Dilijan-Noyemberyan-Bagratashen.