Ավագանու անդամը փողկապ նվիրեց Մարությանին
Այսօր Երևանի ավագանու արտահերթ նիստի ընթացքում ԲՀԿ խմբակցության անդամ Արմեն Ներսիսյանն ամբիոնին մոտեցավ 2 փողկապով, որոնցից մեկը նվիրեց Հայկ Մարությանին՝ պատճառաբանելով, որ դեմոկրատ երկրում է։
Մարությանը հարց հնչեցրեց, թե ինչու է ավագանու անդամն իրեն փողկապ նվիրում։ Արմեն Ներսիսյանն էլ նշեց, որպեսզի քաղաքապետը ևս, իրենց նման փողկապ կապի. «Որ դուք էլ մեր նման, սենց փողկապ կապեք»։
Մարությանն էլ ի պատասխան թույլտվություն խնդրեց փողկապը վերանվիրելու շեյխերին ու շեյխուհիներին։
Սակայն, Արմեն Ներսիյանը հակադրվեց, ասելով, որ ստացած նվերը ուրիշին չեն նվիրում. «Ես սրտանց նվիրեցի Ձեզ, իսկ ստացած նվերը ուրիշին նվիրել չի կարելի։ Դուք հարցը տարաք ուրիշ տեղ, իսկ ես չեմ հասկանում՝ ինչու են այս սրացումները լինում»։
Նշենք, որ հագուստի և փողկապի թեմային անդրադարձավ նաև «Լույս» խմբակցության ավագանի Անի Խաչատրյանը։
«Մի քանի օր է, ինչ մամուլում շրջանառվում է Ձեր, ապա վարչապետի այն հայտարարությունը, որ ջինսով ու բոթասով ներկայանալը ուղղակի վերաբերմունք է պետական ապարատին։ Հիմա հարց, արդյո՞ք վերաբերմունք չէ նույն ապարատի նկատմամբ, որ ավագանու նիստին անդամները ջինսով ու բոթասներով են ներկա»։

На сегодняшнем внеочередном заседании Совета старейшин Еревана член фракции «Процветающая Армения» Армен Нерсисян подошел к трибуне с двумя галстуками, один из которых подарил мэру Айку Марутяну, пояснив, что находится в демократической стране.
А. Марутян в свою очередь спросил, почему член Совета старейшин дарит ему галстук. Армен Нерсисян в ответ на это сказал, чтобы мэр также, как и они, носил галстук. «Чтобы и вы носили галстук», – пояснил он.
А. Марутян попросил разрешения передарить галстук шейхам.
Однако Армен Нерсисян сказал, что полученный подарок нельзя передаривать. «Я от всей души подарил Вам галстук, а полученный подарок нельзя передаривать. Вы переместили вопрос в другое русло, не понимаю, почему вы усугубляете», – отметил член Совета старейшин Еревана.
Отметим, что к теме форменной одежды должностных лиц, в частности, галстуков, обратилась также член фракции «Луйс» Ани Хачатрян.
«Несколько дней, как в прессе активно тиражируется Ваше, затем заявление премьер-министра, что явка должностных лиц в джинсах и кроссовках является неуважительным отношением к государственному аппарату. Сейчас вопрос, действительно ли это не является подобным отношением к тому же аппарату, что члены Совета старейшин пришли на заседание в джинсах и кроссовках», – отметила она.