Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր խորհրդարանում 2020 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ կոչ արեց՝ չաշխատել առանց հաշիվ ապրանքագրերի։
«Պետությունից հարկ թաքցնողը և դրան ուղղված գործողություն անողը գողանում է զինվորից, գողանում է այն զինվորից, որը սահմանին կանգնած, իր կյանքը վտանգելով, պաշտպանում է մեր՝ բոլորիս այստեղ բանավիճելու իրավունքը: Հետևաբար՝ մի գողացեք մեր զինվորներից: Ես կարծում եմ՝ բոլորը գիտեն, որ մենք չենք գողանում պետական բյուջեից: Ես չեմ գողանում ոչ մի լումա, և ընդհակառակը ասում եմ՝ կկտրենք բոլոր այն ձեռքերը, որոնք մեր ազգային հարստությունից կփորձեն որևէ բան վերցնել, մեր զինվորից, թոշակառուից, ուսուցչից»,- նշեց վարչապետը։
Նա նշեց, որ այս ընթացքում ՀՀ-ում հարուցվել է 126 քրեական գործ. ավելի քան 220 անձինք այդ դպրոցների տնօրենների կողմից ձևակերպված են եղել որպես աշխատողներ, բայց չեն գնացել աշխատանքի։

Никол Пашинян: Я ни копейки не украл у государства!
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня в Национальном Собрании РА во время обсуждения проекта государственного бюджета на 2020 год призвал не работать без счетов-фактур.
«Укрывающий налоги от государства и предпринимающий нацеленные на это действия крадет и военнослужащего, крадет у того военнослужащего, который стоит на границе, ставя под угрозу свою жизнь, защищает право всех нас на проведение дебатов здесь. Следовательно, не крадите у наших военнослужащих.
Полагаю, все знают, что мы не крадем из государственного бюджета. Я не краду ни копейки, и наоборот, заявляю, что мы отрубим руки тем, кто попытается взять что-либо у нашего национального богатства, наших военнослужащих, пенсионеров, педагогов», – отметил он.
Глава правительства отметил, что за этот период в РА возбуждено 126 уголовных дел: свыше 220 лиц были оформлены со стороны директоров школ в качестве сотрудников, однако работу не посещали.
«Только по этим делам государству был нанесен ущерб в размере 350 млн драмов», – подчеркнул Никол Пашинян.