Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր խորհրդարանում 2020 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ կոչ արեց՝ չաշխատել առանց հաշիվ ապրանքագրերի։
«Պետությունից հարկ թաքցնողը և դրան ուղղված գործողություն անողը գողանում է զինվորից, գողանում է այն զինվորից, որը սահմանին կանգնած, իր կյանքը վտանգելով, պաշտպանում է մեր՝ բոլորիս այստեղ բանավիճելու իրավունքը: Հետևաբար՝ մի գողացեք մեր զինվորներից: Ես կարծում եմ՝ բոլորը գիտեն, որ մենք չենք գողանում պետական բյուջեից: Ես չեմ գողանում ոչ մի լումա, և ընդհակառակը ասում եմ՝ կկտրենք բոլոր այն ձեռքերը, որոնք մեր ազգային հարստությունից կփորձեն որևէ բան վերցնել, մեր զինվորից, թոշակառուից, ուսուցչից»,- նշեց վարչապետը։
Նա նշեց, որ այս ընթացքում ՀՀ-ում հարուցվել է 126 քրեական գործ. ավելի քան 220 անձինք այդ դպրոցների տնօրենների կողմից ձևակերպված են եղել որպես աշխատողներ, բայց չեն գնացել աշխատանքի։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan warned against working without invoices during the parliamentary debates on the 2020 draft state budget.
“A person that evades taxes and takes steps in that direction steals from a soldier who is standing at the border and endangering his life to defend our right to hold debates here,” he told lawmakers. “Therefore, don’t steal from our soldiers! I think everyone knows that we are not stealing from the state budget. I am not stealing a penny, and, on the contrary, I declare that we will cut off the hands of all those who will try to take anything from our national wealth, our soldier, pensioner or teacher,” he stressed.
Pashinyan noted that in the recent period a total of 123 criminal cases have been launched in Armenia. The cases concern 220 people who were registered by school principals as employees, but did not show up for work.