«Հրապարակ». Տարոն Մարգարյանի օրոք 40 միլիոն էր ծախսվում Ամանորի միջոցառումներն, հիմա՝ 10 անգամ ավելի շատ
10:16 07/12/2019
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ Երևանի քաղաքապետարանը Ամանորի տոնական միջոցառումների համար նախատեսված գումարը 270 միլիոն դրամով ավելացրեց։ Մինչ այդ համայնքային բյուջեից հատկացրել էր 54 մլն, կառավարությունն էլ իր կողմից ևս 271 միլիոն 797 հազար դրամ ավելացրեց: Ընդհանուրը 541 միլիոն դրամ կամ շուրջ 750 հազար դոլար կազմեց:
Սա երեկ բուռն քննադատության ալիք բարձրացրեց քաղաքային իշխանությունների հանդեպ։ Մարդիկ հիշեցին, որ Տարոն Մարգարյանի օրոք Ամանորի միջոցառումների համար 40 միլիոն դրամ էին ծախսում, իսկ հիմա մոտ 10 անգամ շատ են դուրս գրում, և հայտնի չէ, թե դրա ինչքան մասն է ծախսվելու, ինչքանը՝ «ուտվելու»։ Ընդ որում՝ գումարի որոշ մասը տրվելու է Գորան Բրեգովիչին, որ նա Ամանորի գիշերը համերգ տա Հանրապետության հրապարակում»:

«Грапарак»: Во время Тарона Маргаряна на новогодние мероприятия тратили 40 млн. драмов
Газета «Грапарак» пишет, что вчера мэрия Еревана увеличила предусмотренную для проведения праздничных новогодних мероприятий сумму на 270 млн. драмов. До этого из общинного бюджета были выделены 54 млн. драмов, правительство, в свою очередь, добавило сумму в размере 271 млн. 797 тыс. драмов. Общая сумма составила 541 млн. драмов или 750 тыс. долларов.
Это вызвало вчера волну бурной критики в адрес городских властей.
Люди вспомнили о том, что во время бывшего мэра Еревана Тарона Маргаряна на новогодние мероприятия тратили 40 млн. драмов, а сейчас выписывают примерно в 10 раз больше, и неизвестно, какая часть суммы будет потрачена по назначению, а какая – «присвоена». Причем часть этих средств будет предоставлена Горану Бреговичу, чтобы он в новогоднюю ночь дал концерт на площади Республики.