Գտեք էլի ձեզ, թե չէ՝ վույ, վույ, վույ, աման, աման, աման․ Արարատ Միրզոյան
«Մենք քայլ առ քայլ պայքարելու ենք կոռուպցիայի դեմ, և վերականգնելու ենք օրինականությունը Հայաստանում։ Մենք չենք կարող միանգամից բոլոր վհուկներին բռնել, դա պետք է անենք օրենքի սահմաններում»,- այս մասին այսօր խրոհրդարանում ասաց ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը։
Միրզոյանի խոսքով, բոլոր պետական ինստիտուտները 0-ից ստեղծվելու են. «Դա անելու ենք հանգիստ, առանց պանիկայի, առանց ռադիկալ ծայրահեղությունների։ Վհուկների որս չի լինելու»։
Դիմելով Աժ ոչ իշխանական խմբակցություններին՝ Արարատ Միրզոյանը նշեց, որ վերջին 1 և կես տարվա ընթացքում իշխանությունը հայտարարել է խաղի նոր կանոնների մասին։
«Եվ նորից ու նորից դուք գնում և ընկնում եք հին հարաբերությունների հարթություն, գնում եք հին մոտիվացիաներ, որի կարիքը էլի չկա։ Մենք առաջարկում ենք միասին բարեփոխումներ անել։ Ձեզնից շատերի հետ մենք դաշիքի կազմում ենք եղել, և հիմա ինչ առաջարկում ենք անել, հենց գալիս է գործելու պահը, դուք ասում եք վույ, վույ, վույ, աման, աման, աման։ Գտեք էլի ձեզ»,- նշեց Արարատ Միրզոյանը։
Հիշեցնենք, որ խորհրդարանը քննարկում է «Սահմանադրական դատարանի մասին սահմանադրական օրենքում» լրացումներ կատարելու և «Պաշտոնատար անձնաց գործունեության ապահովման, սպասարկման և սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը, ըստ որի՝ ՍԴ դատավորները կարող են կամավոր վաղաժամ կենսաթոշակի գնալ։

Спикер НС Армении: «Найдите уже себя, ладно? А то заладили – вай, вуй, ох, ах!»
«Мы шаг за шагом будем бороться с коррупцией и восстановим законность в Армении. Мы не можем устроить "охоту на ведьм", а должны действовать в рамках закона», – сказал сегодня в парламенте спикер Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян.
По словам Мирзояна, все государственные институты будут созданы с нуля. «И будем делать это спокойно, без паники, радикальных крайностей. "Охоты на ведьм" не будет», – подчеркнул Арарат Мирзоян.
Обратившись к оппозиционным фракциям НС Армении, Арарат Мирзоян отметил, что за последние 1,5 года власти ввели новые правила игры.
«А вы снова и снова переходите на платформу старых отношений,  находите старые мотивации, нужды в которых нет. Мы предлагаем вместе осуществлять реформы. Со многими из вас мы были в составе коалиции, и сейчас, как только мы предлагаем что-то сделать и наступает время для действий, вы говорите:  вай, вуй, ох, ах! Найдите уже себя, ладно?» – отметил Арарат Мирзоян.