Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը Մաքսիմ Վենգերովի հետ Եվրոպայում հանդես կգա 8 համերգով
աշխարհահռչակ երաժիշտ և մենակատար, բազմակի Գրեմմի մրցանակակիր Մաքսիմ Վենգերովի հետ Եվրոպական շրջագայության շրջանակներում կայանալիք 8 համերգով: Այս մասին Pnaorama.am-ին հայտնեցին նվագախմբի մամուլի ծառայությունից:
Կայանալիք համերգների ընթացքում սիմֆոնիկ նվագախումբը տեղի հանդիսատեսին կներկայացնի մեծանուն կոմպոզիտորների՝ Ջոն Տեր- Թադևոսյանի, Մաքս Բրուխի և Մորիս Ռավելի ստեղծագործությունները, ընդ որում Ջոն Տեր-Թադևոսյանի 2-րդ սիմֆոնիան՝ «Մարդու ճակատագիրը», առաջին անգամ է ներկայացվելու միջազգային բեմում: Շրջագայության ամբողջ ընթացքը տեսանկարահանվելու է փաստավավերագրական ֆիլմի տեսքով, որը ցուցադրվելու է Մեդիչի (Medici TV)՝ աշխարհի առաջատար դասական երաժշտության ալիքով, ինչպես նաև համերգներից չորսը նկարահանվելու են պրոֆեսիոնալ նկարահանող անձնակազմի կողմից:

Armenian symphony orchestra, Maxim Vengerov to perform 8 concerts in Europe
The Armenian State Symphony Orchestra will perform eight concerts with world-famous Grammy Award–winning violinist Maxim Vengerov in Europe from 8-21 January as part of a concert tour, the orchestra’s press service told Panorama.am.
The concert program features pieces by renowned composers Dzhon Ter-Tadevosyan, Max Bruch and Maurice Ravel, with Dzhon Ter-Tadevosyan’s Symphony No.2 “The Fate of a Man” to performed on an international stage for the first time.
The entire concert tour will be filmed as a documentary to be aired on Medici TV, the world's leading classical music channel, with four of the concerts to be filmed by a professional crew.
The concerts are set to take place in Germany, Great Britain, Austria, the Czech Republic and Russia.