«Ժողովուրդ». Գագիկ Խաչատրյանը ԱԱԾ-ում քննվող քրգործով դեռևս որևէ գումար չի վերականգնել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին կալանավորելու որոշումից անցել է շուրջ 5 ամիս, և նախաքննական մարմինը տարվող քննության մասով ոչինչ չի հայտնում:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` սույն քրեական գործի շրջանակներում ԱԱԾ-ն բազմաթիվ անձանց է հրավիրել հարցաքննության, որոնց մեջ կան նախկին և ներկա ՊԵԿ պաշտոնատար անձինք: Եվ հետաքրքիր է, որ Գագիկ Խաչատրյանը ԱԱԾ-ում քննվող քրեական գործով դեռևս որևէ գումար չի վերականգնել, ինչը, օրինակ, արել էր ՀՔԾ-ում իր մասով քննվող քրեական գործի շրջանակներում:
Հիշեցնենք, որ ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանը Հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի շրջանակում ուներ մեղադրյալի կարգավիճակ, և գործը վերաբերում էր պետական սուբսիդավորման ծրագրով գյուղացիներին մատչելի գներով տրամադրված պարարտանյութերի գործընթացին: Եվ Խաչատրյանը անմիջապես 800 մլն դրամը վերականգնել էր պետբյուջե: Հիշենենք նաև, որ սա այն նույն քրգործն է, որով մեղադրանք է առաջադրված նաև նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանին»:

«Жоховурд»: Гагик Хачатрян пока никаких средств не вернул в бюджет
Газета «Жоховурд» пишет, что после решения об аресте бывшего председателя Комитета государственных  доходов Гагика Хачатряна прошло около 5 месяцев, однако следственный орган ничего не сообщает о проводимом расследовании. По сведениям издания, в рамках этого уголовного дела Служба национальной безопасности вызвала на допрос различных лиц, среди которых есть как прежние, так и нынешние чиновники КГД. Интересно, что Гагик Хачатрян в рамках расследуемого в СНБ уголовного дела пока никаких средства не вернул в бюджет, как это было, например, в случае возбужденного в его отношении дела в Специальной следственной службе.
Газета напоминает о том, что бывший глава КГД Гагик Хачатрян в рамках расследуемого в Специальной следственной службе уголовного дела находился в статусе обвиняемого, и дело касалось процесса предоставления по программе государственного субсидирования удобрений крестьянам по доступным ценам. Гагик Хачатрян сразу восстановил 800 млн. драмов. Это – то же уголовное дело, по которому предъявлено обвинение также экс-президенту Армении Сержу Саргсяну.