Խաչատուր Սուքիասյան. Բոլորն են ճանաչում թե՛ ինձ, թե՛ իրեն
Գործարար Խաչատուր Սուքիասյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ արձագանքել է ՀՖՖ նախկին նախագահ, Բջնի գործարանի սեփականատեր Ռուբեն Հայրապետյանի՝ երեկ տված հարցազրույցում հնչեցրած հայտարարություններին, դրանք որակել «վայրահաչոց»։
Նա մասնավորապես գրել է.
«Վերջին օրերին իմ դեմ սկսված մեդիա հարձակումների եզրափակիչ արարը տեղի ունեցավ երեկ երեկոյան, երբ բոլորիդ հայտնի անձը լրատվական տաղավարում փորձում էր հանրությանը մոլորեցնել և զբաղված էր էժանագին ստեր տարածելով:
Լսելով ընկերներիս և մտերիմներիս հորդորները, հիմա կետ առ կետ կպատասխանեմ բոլոր վայրահաչոցներին:
Անձը, ով երեկ երեկոյան հոխորտում էր, հայտնի է իր բազմաթիվ կեղծ մատնություններով, տեսակով զրպարտիչ է, խոսք տանող-բերող: Ամբողջ կյանքում զբաղվել է միայն այդ գործով: Նա ինչ-որ աստիճանի հասնելու համար միշտ «քցել է», ինչպես նաև քծնել է ժամանակի գլխավորին: Այդ անձի տեսակին ծանոթ են նրա հետ քիչ թե շատ առնչություն ունեցողները:
Այդ անձին զգուշացնում, մյուսներին բարեկամական խորհուրդ եմ տալիս, ընտանեկան թեմաների մեջ չխառնվել: Ամեն մեկը թող զաբղվի իր ընտանիքով: Կնոջը հարիր բամբասանքներին պատասխանել չեմ ցանկանում, դա իմ գործը չէ: Իր խոսքերը 50 անգամ ավել վերադարձնում եմ իրեն, սակայն մնում եմ զուսպ: Բոլորն են ճանաչում թե՛ ինձ, թե՛ իրեն: Քաղաքացիներն էլ լավ գիտեն, ով եմ ես, իսկ ով է նա:
Ինչ վերաբերվում է «Բջնի» գործարանի մասին արված հայտարարություններին, պետք է ասեմ, որ դրանով արդեն զբաղվում են մեր փաստաբանները և հաշվապահները: Մեր փաստաբաների և հաշվապահների թիմը մոտ ժամանակներս կներկայացնի գործարանի մասին բոլոր տեղեկությունները: Ինչ ծավալի արտադրանք է եղել, որքան է արտահանվել, որքան հարկեր են վճարվել և այլն: Այն ինչ ներկայացվել է երեկ, սուտ է և չի համապատասխանում իրականությանը: Սուտ է նաև այն, որ ինձ հետ բանակցություններ են տարվել, որպեսզի գործարանը հետ վերադարձնեն: Ես չեմ կարող բանակցել մի ասպարեզում, որը դուրս է իրավական հարթությունից»։

Все знают и меня, и его: Хачатур Сукиасян ответил Рубену Айрапетяну
Предприниматель Хачатур Сукиасян на своей странице в социальной сети Facebook прокомментировал заявления из интервью бывшего депутата Национального Собрания, экс-президента Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна, назвав их «пустозвонством».
«Финальный акт начавшихся в последние дни против меня медиаатак состоялся вечером 13 декабря, когда всем вам известный человек в студии пытался ввести общество в заблуждение и был занят распространением дешевой лжи», – отметил он, добавив:
«Человек, который вчера вечером выступал, известен своими многочисленными ложными доносами, он по сути своей клеветник, сплетник. Он всю свою жизнь только этим и занимался. Для достижения того или иного он всегда кого-то "кидал", а также льстил главным акторам времени».
«Этого человека я предупреждаю, другим же даю дружеский совет – не вмешивайтесь в семейные темы. Каждый пусть занимается своей семьей. Я не желаю отвечать на сплетни, подобающие женщине, это не мое дело. Я возвращаю ему его же слова в 50-кратном размере, но остаюсь при этом сдержанным. Все знают как меня, так и его. И граждане знают, кто я, а кто он», – подчеркнул предприниматель.
«Что касается заявлений по поводу завода «Бжни», то должен сказать, что этим вопросом уже занимаются наши адвокаты и бухгалтеры. Команда наших адвокатов и бухгалтеров в ближайшее время представит все сведения об этом предприятии. Какой объем производства был, каков был экспорт, сколько налогов уплачивалось и так далее. Представленная вчера информация – ложь и не соответствует действительности. Ложью является и то, что со мной велись переговоры по части возврата завода. Я не могу вести переговоров в сфере, которая вне правовой плоскости», – резюмировал он.