Ազգային անվտանգության ծառայությունում տեղի է ունեցել տնօրենին առընթեր խորհրդի նիստ, որը վարել է ԱԱԾ տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանը:
Ծառայության մամուլի կենտրոնից հայտնում են, որ նիստին ներկա էին ԱԱԾ տնօրենի տեղակալները և դեպարտամենտների ղեկավարները:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված է եղել անվտանգության դեմ ուղղված սպառնալիքների չեզոքացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների արդյունավետությունը բարձրացնելուն, ինչպես նաև՝ ժամանակակից մարտահրավերներին հակազդելուն վերաբերող հարցեր:
Ամփոփելով նիստի օրակարգային հարցերի վերաբերյալ զեկուցումների և քննարկումների արդյունքները՝ Էդուարդ Մարտիրոսյանի կողմից դեպարտամենտների ղեկավարներին տրվեցին համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ:

В Службе национальной безопасности Армении (СНБ) состоялось заседание совета при директоре СНБ под председательством временно исполняющего обязанности главы СНБ, полковника Эдуарда Мартиросяна.
Как сообщают из пресс-центра СНБ, на заседании присутствовали заместители директора и руководители департаментов.
В повестку заседания были включены вопросы повышения эффективности работ для нейтрализации угроз, направленных против безопасности Армении, а также касающиеся противодействия современным вызовам.
Обобщив итоги представленных по вопросам повестки докладов и обсуждений, Эдуард Мартиросян дал соответствующие указания и поручения руководителям департаментов.