Ազգային անվտանգության ծառայությունում տեղի է ունեցել տնօրենին առընթեր խորհրդի նիստ, որը վարել է ԱԱԾ տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանը:
Ծառայության մամուլի կենտրոնից հայտնում են, որ նիստին ներկա էին ԱԱԾ տնօրենի տեղակալները և դեպարտամենտների ղեկավարները:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված է եղել անվտանգության դեմ ուղղված սպառնալիքների չեզոքացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների արդյունավետությունը բարձրացնելուն, ինչպես նաև՝ ժամանակակից մարտահրավերներին հակազդելուն վերաբերող հարցեր:
Ամփոփելով նիստի օրակարգային հարցերի վերաբերյալ զեկուցումների և քննարկումների արդյունքները՝ Էդուարդ Մարտիրոսյանի կողմից դեպարտամենտների ղեկավարներին տրվեցին համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ:

Council session of the National Security Service held in Yerevan
The Council of the Armenian National Security Service (NSS) held a session on Monday chaired by Interim Director of the country’s National Security Service of RA, Colonel Eduard Martirosyan.
As the press service at the Service reported, the deputy heads of NSS director and heads of departments were in attendance.
The session agenda comprised issues pertaining to raising the efficiency of the Service operations aimed at neutralizing risks to security and modern challenges.
Summing up the results of the discussions and reports, Colonel Eduard Martirosyan issued relevant instructions to the heads of departments, the source said.