Ստեփանակերտում գումարվել է ՀՀ և Արցախի ԱԺ-ների միջև համագործակցության հանձնաժողովի նիստը
Դեկտեմբերի 17-ին Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 14-րդ նիստը` Արարատ Միրզոյանի և Աշոտ Ղուլյանի համանախագահությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նիստի բացմանը ողջույնի խոսքով հանդես են եկել հայկական երկու պետությունների խորհրդարանների խոսնակները:
Օրակարգում ընդգրկված հարցերը վերաբերել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության շուրջ խոսույթի ձեւավորմանը եւ Հայաստանի Հանրապետությունում սպասվող բարեփոխումներին` բարձրագույն կրթության եւ գիտության ոլորտներում:
Նիստի մասնակիցները մտքեր են փոխանակել միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հետագա անելիքների մասին:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության աշխատանքային այցի շրջանակում սպասվում են նաեւ այցեր Պաշտպանության բանակի մի շարք զորամասեր:

В Степанакерте состоялось заседание межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Армении и Арцаха
19:55 17/12/2019
17 декабря в Степанакерте состоялось 14-е заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальными Собраниями Республики Армения и Республики Арцах – под председательством Арарата Мирзояна и Ашота Гуляна. Об этом сообщает пресс-служба парламента РА.
Согласно информации, с приветственным словом на открытии заседания выступили спикеры двух армянских государств.
Вопросы повестки дня касались формирования дискурса азербайджано-карабахского конфликта и ожидающихся реформ в сферах высшего образования и науки Республики Армения.
Участники заседания обменялись мнениями по дальнейшей деятельности межпарламентской комиссии.
В рамках рабочего визита делегации во главе со спикером НС А. Мирзояном также посещение ряда воинских частей Армии обороны.