Ստեփանակերտում գումարվել է ՀՀ և Արցախի ԱԺ-ների միջև համագործակցության հանձնաժողովի նիստը
Դեկտեմբերի 17-ին Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 14-րդ նիստը` Արարատ Միրզոյանի և Աշոտ Ղուլյանի համանախագահությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նիստի բացմանը ողջույնի խոսքով հանդես են եկել հայկական երկու պետությունների խորհրդարանների խոսնակները:
Օրակարգում ընդգրկված հարցերը վերաբերել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության շուրջ խոսույթի ձեւավորմանը եւ Հայաստանի Հանրապետությունում սպասվող բարեփոխումներին` բարձրագույն կրթության եւ գիտության ոլորտներում:
Նիստի մասնակիցները մտքեր են փոխանակել միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հետագա անելիքների մասին:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության աշխատանքային այցի շրջանակում սպասվում են նաեւ այցեր Պաշտպանության բանակի մի շարք զորամասեր:

The 14th sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the National Assemblies of the Republic of Armenia and Artsakh co-chaired by Ararat Mirzoyan and Ashot Ghulyan took place.
As the parliament press service reported, at the sitting the speakers of the two Armenian states' parliaments made opening remarks.
The items included in the agenda referred to the formation of the political discourse over the Azerbaijani-Karabakh conflict and the reforms being expected in the Republic of Armenia in the spheres of higher education and science. The participants of the sitting exchanged ideas for the further activities of the Inter-Parliamentary Committee.
Within the framework of the working visit of the Delegation led by the Parliament Speaker Ararat Mirzoyan visits to a number of military units of Defense Army are also expected, the source said.