ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում  ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ՃԿԿ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:
Շինարարական աշխատանքներ են ընթանում
Վանաձոր-Ալավերդի-Բագրատաշեն ավտոճանապարհին կատարվում են շինարարական աշխատանքներ, ինչի հետևանքով ճանապարհահատվածը բեռնատարների համար փակ է: Սահմանվել է հետևյալ այլընտրանքային ավտոճանապարհը` Դիլիջան-Նոյեմբերյան-Բագրատաշեն:

Roadways are mostly open for traffic in the territory of Armenia as of 9am Wednesday, the Ministry of Emergency Situations reported.
Vardenyats Pass is partly covered with clear ice.
According to the Emergency Situations Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Crisis Management Center (CMC) of the Russian Ministry of Emergency Situations in North Ossetia, Stepantsminda-Larsi highway is open for all types of vehicles.
Construction works are underway on Vanadzor-Alaverdi-Bagratashen highway, as a result of which the road is closed for trucks. Dilijan-Noyemberyan-Bagratashen has been established as an alternative route.