Աշխատանքային այցով Ղազախստանի Հանրապետությունում գտնվող փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Նուր-Սուլթանի «Աստանա» միջազգային ֆինանսական կենտրոնում մասնակցել է Ղազախստանի վարչապետի նախագահությամբ կայացած Եվրասիական զարգացման բանկի խորհրդի նիստին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են 2019 թվականին ԵԶԲ գործունեության արդյունքները և սահմանվել են 2020 թվականի համար Բանկի առաջնահերթությունները: Նիստի մասնակիցները մտքեր են փոխանակել ներդրումային տարբեր ծրագրերի, այդ թվում՝ Բանկի թվային նախաձեռնությունների հիմնադրամի ստեղծման գաղափարի շուրջ: Անդրադարձ է կատարվել ԵԶԲ մասնակիցների կազմի ընդլայնման հարցին:

Вице-премьер Армении в Нур-Султане принял участие в заседании Совета ЕАБР
Находящийся с рабочим визитом в Республике Казахстан вице-премьер Армении Мгер Григорян в Международном финансовом центре «Астана» принял участие в заседании Совета Евразийского банка развития (ЕАБР), которое прошло под председательством премьер-министра Казахстана Аскара Мамина. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Согласно информации, на заседании были обсуждены итоги работы ЕАБР в 2019 году и определены приоритеты Банка на 2020 год. Участники заседания обменялись мнениями по различным инвестиционным проектам, в том числе коснулись идеи создания Фонда цифровых инициатив ЕАБР. Был затронут вопрос расширения состава участников Евразийского банка развития.