«Հրապարակ». «ԻՄ քայլը» դեռ չի պատասխանել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի քանի շաբաթ առաջ «Պահանջում ենք գլխավոր դատախազի հրաժարականը» նախաձեռնության անդամները հանդիպել են ԱԺ իշխող «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցի և պատգամավորներ Սիսակ Գաբրիելյանի ու Արեն Մկրտչյանի հետ, պահանջել, որ խորհրդարանը միջոցներ ձեռնարկի այդ ուղղությամբ։
Չնայած Մակունցը խմբին խոստացել է հարցի մասին տեղեկացնել ԱԺ պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանին, ինչպես նաև՝ եկող շաբաթ պետաիրավականի նիստ կազմակերպել և հրավիրել նաև նախաձեռնության անդամներին, սակայն մոռացել են այդ խոստումը և արդեն մի քանի շաբաթ է՝ խմբին չեն պատասխանում իրենց որոշման մասին։
Տևական ժամանակ է, ինչ այս խումբը ստորագրահավաք է անում և հայտարարում, որ Դավթյանը պետք է հեռանա։ Խմբի անդամ Արման Ղարիբյանը չհերքեց, որ՝ այո, սպասում են իշխող թիմի քաղաքական դիրքորոշմանը, կսպասեն մի քանի օր էլ, ապա կորոշեն իրենց հետագա անելիքները»:

«Грапарак»: Фракция «Мой шаг» пока не ответила
Газета «Грапарак» пишет, что несколько недель назад члены инициативы «Требуем отставки генерального прокурора» встретились с руководителем фракции «Мой шаг» Лилит Макунц и депутатами Сисаком Габриеляном и Ареном Мкртчяном и потребовали, чтобы парламент предпринял меры в этом направлении.
Несмотря на то, что Макунц обещала членам инициативы проинформировать об этом председателя постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам Владимира Варданяна, а также организовать на следующей неделе заседание комиссии и пригласить членов инициативы, однако забыла об этом обещании и уже несколько недель группе дают ответа.
Издание отмечает, что уже длительное время эта группа проводит сбор подписей и требует отставки Артура Давтяна. Член группы Арман Гарибян не опроверг, что они ждут, чтобы правящая команда заявила о своей политической позиции, подождут еще несколько дней, затем примут решение о дальнейшие действия.