Խորեն Հովհաննիսյանը չի առաջադրվի ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում
«Անի» ֆուտբոլային ակումբի նախագահ Խորեն Հովհաննիսյանը չի մասնակցի Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի ընտրությանը, նրա  թեկնածությունը հանվել է:
«Անի» ֆուտբոլային ակումբի ֆեյսբուքյան էջում ներկայացված է Խորեն Հովհաննիսյանի  հայտարարություն. «ՀՖՖ նախագահի պաշտոնի համար առաջադրվելուս պատճառների մասին վերջին շաբաթների ընթացքում խոսել եմ բազմիցս։ Ինձ այս քայլին մղող հիմնական պատճառները եղել են երկուսը։ Առաջինը` հայկական ֆուտբոլում տարիներ շարունակ տիրող բարձիթողի բարքերին և իրավիճակին վերջապես հրաժեշտ տալու հրամայականն էր, երկրորդը՝ հայկական ֆուտբոլին նոր շունչ հաղորդելը և այդքան պահանջված փոփոխություններ սկսելը։
Ուզում եմ ձեզ տեղեկացնել, որ այսօր հանդիպել եմ ՀՖՖ նախագահի թեկնածու Արմեն Մելիքբեկյանին։ Արմենի հետ միասին արձանագրեցինք, որ հայկական ֆուտբոլի զարգացման շուրջ ունենք նույնական տեսլական։ Չնայած որոշ հարցերում մենք ունենք տարբերվող մոտեցումներ, սակայն քննարկման արդյունքում մենք հանգել ենք այն եզրահանգմանը, որ ընդհանուր առմամբ կարող ենք համատեղ ուժերով հայկական ֆուտբոլը դուրս բերել նոր մակարդակի։
Ելնելով վերոնշյալից՝ որոշել եմ հանել թեկնածությունս որպես ՀՖՖ նախագահ և պաշտպանել Արմեն Մելիքբեկյանի թեկնածությունը։ Իմ կողմից ամեն ինչ կանեմ, որպեսզի Արմենին հաջողվի իրականացնել այն բոլոր ծրագրերը, որոնց մասին զրուցել ենք։ Փորձս և գիտելիքներս շարունակելու եմ ծառայցնել հայկական ֆուտբոլին՝ ամեն կերպ օժանդակելով մեր երիտասարդներին»:
ՀՖՖ-ն նույնպես տարածել է հայտարարություն. «Այսօր Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան պաշտոնական գրություն է ստացել «Անի» ՖԱ-ից առ այն, որ «Անի» ՖԱ-ն հանում է Խորեն Հովհաննիսյանի՝ ՀՖՖ Նախագահի պաշտոնում նախապես առաջադրված թեկնածությունը։ Հաշվի առնելով «Անի» ՖԱ-ի գրությունը և Խորեն Հովհաննիսյանի չմասնակցելը ՀՖՖ նախագահի ընտրություններին՝ դեկտեմբերի 23-ին կայանալիք ՀՖՖ Արտահերթ ժողովի ընթացքում ՀՖՖ նախագահի ընտրություններին կմասնակցեն առաջադրված 2 թեկնածու՝ Գրիգորյան Թովմաս և Մելիքբեկյան Արմեն»։

Хорен Ованнисян снял свою кандидатуру на пост президента ФФА и решил поддержать Армена Меликбекяна
Один из лучших футболистов Армении, мастер спорта международного класса, заслуженный тренер Республики Армения, председатель ФК «Ани» Хорен Ованнисян снял свою кандидатуру на пост президента Федерации футбола Армении.
На странице ФК «Ани» в соцсети Facebook представлено заявление Хорена Ованнисяна:
«За последние недели я многократно говорил о причинах, по которым выдвинул свою кандидатуру на пост президента ФФА. На это у меня были 2 основные причины.
Во-первых, наконец попрощаться с моралью и вышедшей из-под контроля ситуацией, которая царила в армянском футболе в течение многих лет, во-вторых, хотел дать новое дыхание армянскому футболу и внести столь необходимые изменения.
Хочу вас проинформировать, что сегодня встретился с кандидатом на пост президента ФФА Арменом Меликбекяном. Вместе с Арменом мы констатировали, что у нас похожее видение развития армянского футбола. Хотя у нас разные подходы к некоторым вопросам, мы пришли к выводу, что совместными усилиями можем вывести армянский футбол на совершенно новый уровень.
Исходя из вышесказанного, решил снять свою кандидатуру на пост главы ФФА и поддержать Армена Меликбекяна. Со своей стороны я сделаю все возможное, чтобы Армен реализовал все программы, о которых мы говорили. Продолжу служить армянскому футболу моими опытом и знаниями, помогая нашей молодежи».
Пресс-служба Федерации футбола Армении чуть ранее распространила заявление в связи с этим: «Сегодня ФФА получила официальное письмо от ФК “Ани” о том, что ФК “Ани” снимает кандидатуру Хорена Ованнисяна – на пост президента ФФА.
Учитывая письмо ФК “Ани” и не участие Хорена Ованнисяна в выборах президента, во внеочередном собрании ФФА, которое состоится 23 декабря этого года, примут участие два кандидата – Товмас Григорян и Армен Меликбекян».