Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի շենքում մեկնարկել է արտահերթ ժողովը, օրակարգում են ֆեդերացիայի նախագահի, գործկոմի անդամների, փոխնախագահի ընտրության հարցերը։ Ժողովը վարում է ՀՖՖ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Արթուր Ազարյանը։
ՀՖՖ նախագահի ընտրություններին կմասնակցեն առաջադրված 2 թեկնածու՝ Թովմաս Գրիգորյանը և Արմեն Մելիքբեկյանը։ «Անի» ՖԱ-ն հանել էր Խորեն Հովհաննիսյանի՝ ՀՖՖ Նախագահի պաշտոնում նախապես առաջադրված թեկնածությունը։
Ի դեպ, լրագրողներին թույլ չեն տվել մուտք գործել սրահը, որտեղ ընթանում է ժողովը։ ԶԼՄ հավատարմագրված ներկայացուցիչներն ընթացքին հետևում են մեկ այլ սրահից էկրանի միջոցով։
Ժողովն անցնում է լարվածության պայմաններում։ Մինչ դրա մեկնարկը թեկնածու Թովմաս Գրիգորյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«ՀՖՖ նախագահի արտահերթ ընտրություններին մնացել են հաշված ժամեր, բայց Նիկողոսյան-Մելիքբելյան տանդեմի ռեպրեսիաները շարունակվում են: Անգամ այսօր ճնշումները ՀՖՖ անդամ կազմակերպությունների վրա կան, իրենց թիմակիցները զանգահարում են կազմակերպությունների ղեկավարներին, տեղեկացնում, որ իրենք նոր պատվիրակ կնշանակեն, իսկ նախորդի համար կտրամադրեն բժշկի թուղթ: Կան համապատասխան ձայնագրություններ, որոնք անհրաժեշտության դեպքում կհրապարակվեն:
Սթափության կոչ եմ անում՝ ֆուտբոլային ընտանիքն ինքնուրույն պետք է որոշի իր ղեկավարին։ Հակառակ դեպքում հետեւանքներն անդառնալի կլինեն»։

На внеочередном собрании ФФА сложилась напряженная ситуация
В здании Федерации футбола Армении стартовало внеочередное собрание, в ходе которого будут избраны новый президент и члены Исполнительного комитета ФФА. Собрание проходит под председательством заместителя генерального секретаря ФФА Артура Азаряна.
В выборах президента ФФА примут участие 2 кандидата – Товмас Григорян и Армен Меликбекян. В свою очередь председатель ФК «Ани» Хорен Ованнисян снял свою кандидатуру на пост президента Федерации футбола Армении.
Между тем, журналистам не разрешили войти в зал, где проходит собрание. Аккредитованные представители СМИ следят за ходом собрания посредством экрана, установленного в другой комнате.
Внеочередное собрание проходит в напряженной обстановке. До старта кандидат Товмас Григорян на своей странице в соцсети Facebook, в частности, отметил:
«До выборов президента Федерации футбола Армении остались считанные часы, а “репрессии” со стороны тандема Никогосян-Меликбекян не прекращаются. Даже сегодня оказывается давление на организации-члены ФФА, их соратники обзванивают руководителей этих организаций, сообщают, что назначат нового делегата, а для предыдущего предоставят справку от врача. Есть соответствующие записи, которые будут опубликованы в случае необходимости.
Призываю к благоразумию: футбольная семья сама должна выбирать своего руководителя. В противном случае последствия станут необратимыми».