Ռազմիկ Աբրահամյանն ազատության մեջ է
«Վերարտադրողական առողջության, պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի հանրապետական ինստիտուտ» ՓԲ ընկերության տնօրեն,  երեխաների ապօրինի որդեգրման գործով մեղադրյալ Ռազմիկ Աբրահամյանը  մինչև նախաքննության ավարտը կմնա ազատության մեջ է, քանի որ նախօրեին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Դավիթ Բալայանի նախագահությամբ,  մերժել է  նախաքննության մարմնի կալանքի միջնորդությունը:
Ռազմիկ Աբրահամյանը ներկա է եղել  դատական նիստին:
Ռազմիկ Աբրահամյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի (Ծնողներից երեխային ապօրինի բաժանելը կամ երեխային փոխելը) 2-րդ մասի 2-րդ կետով և 200 հոդվածի (Առևտրային կաշառքը) 3-րդ կետով:

Обвиняемый по делу о незаконном усыновлении Размик Абрамян останется на свободе
Директор ЗАО «Республиканский институт репродуктивного здоровья, перинатологии, акушерства и гинекологии», обвиняемый по делу о незаконном усыновлении детей Размик Абрамян до конца следствия останется на свободе, поскольку накануне, 22 декабря, суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Балаяна отклонил ходатайство следователя об аресте.
Размик Абрамян присутствовал на судебном заседании.
Напомним, Размику Абрамяну выдвинуто обвинение по признакам п. 2 ч. 2 ст. 167 УК РА («Незаконное разлучение ребенка с родителями или подмена ребенка») и п. 3 ст. 200 УК РА («Коммерческая взятка»).