Հանրային խորհուրդի մի խումբ աշխատակիցներ աշխատանքից ազատման դիմում են ներկայացրել
Հանրային խորհրդի մամուլի պատասխանատու Անի Գասպարյանն աշխատանքից ազատվելու վերաբերյալ դիմում է ներկայացրել։ Այդ մասին նա տեղեկացրել է ֆեյսբուքյան իր էջում.
«Շնորհակալություն եմ հայտնում շուրջ ութ տարիների համագործակցության համար և տեղեկացնում, որ դեռևս նոյեմբեր ամսին դիմում եմ ներկայացրել ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարին՝ ս․թ․ դեկտեմբերի 30-ից աշխատանքից ազատվելու վերաբերյալ:
Աշխատանքից ազատման դիմում են ներկայացրել նաև Հանրային խորհրդի մյուս աշխատակիցները, որոնք աշխատում էին խորհրդի հիմնադրման օրվանից, ավելի քան տասը տարի։
Մեզ համար մեծ պատիվ ու անգնահատելի ձեռքբերում էր աշխատել Վազգեն Մանուկյանի հետ, աշխատել ու ամեն օր, ամեն րոպե սովորել, ստանալ ոչ միայն համակողմանի գիտելիքներ, այլև ձևավորել լայն աշխարհայացք՝ հենված ազգային մտածողության ու բարձր ինքնագիտակցության վրա:
Շնորհակալ ենք Հանրային խորհրդի անդամներին, խորհրդում տարբեր տարիների ընթացքում ներգրվված հեղինակավոր անհատներին, որոնցից ոմանք նաև ժամանակի լեգենդներ էին։ Նման մտավորականների շնորհիվ էր, որ հիմնադրման օրվանից Հանրային խորհրդում ձևավորվել էր հարգանքի ու փոխըմբռնման առողջ մթնոլորտ, ազգային, գաղափարական մտածողություն և տեսլական մեր երկրի ու ժողովրդի ապագայի նկատմամբ։

Группа сотрудников Общественного совета Армении представили заявления об увольнении
Пресс-секретарь Общественного совета (ОС) Армении Ани Гаспарян представила заявление об увольнении. Об этом она сообщила на своей странице в социальной сети Facebook.
«Благодарю за сотрудничество на протяжении практически 8 лет. Сообщаю, что еще в ноябре представила заявление руководителю аппарата премьер-министра Армении об освобождении от занимаемой должности 30 декабря с.г.
Заявления об увольнении представили также другие сотрудники ОС, которые работали со дня основания Совета, свыше 10 лет.
Для нас было большой честью и неоценимым достижением работать вместе с Вазгеном Манукяном, работать и каждый день, каждую минуту учиться, получать не только всесторонние знания, но и сформировать широкое мировоззрение, основанное на национальном мышлении и высоком самосознании.
Благодарны членам ОС, представленным в разные годы в Совете авторитетным лицам, некоторые из которых были легендами своего времени. Именно благодаря этим представителям интеллигенции в ОС с момента его основания сформировалась здоровая атмосфера уважения и взаимопонимания, национальное, идеологическое мышление и видение будущего страны и народа.