Մեքենայի պայթյունի հետևանքով Սոմալիում մի քանի տասնյակ մարդ է զոհվել
Սոմալիի մայրաքաղաք Մոգադիշոյում ականապատված մեքենայի պայթյունի հետևանքով մի քանի տասնյակ մարդ է մահացել։ Այս մասին հայտնում են ռուսական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով այդ երկրի խորհրդարանի պաշտոնական կայքում հրապարակված տեղեկությունները։
Հստակեցվում է, որ զոհերից 17-ը  ոստիկաններ են, 73-ը՝  քաղաքացիական անձինք, 4-ը՝ օտարերկրացիներ։ Վերջինները Թուրքիայից ժամանած ու այդ երկրում աշխատող ինժիներներ են։ Անվտանգության մարմինները չեն բացառում, որ պայթյունի հիմնական թիրախը հենց նրանք են եղել։
Մահացածների թվում նաև ուսանողներ կան։
Խորհրդարանում հայտարարել են, որ տարածաշրջանում գործող ահաբեկչական խմբավորումներից որևէ մեկը դեռ չի ստանձնել պատասխանատվությունը։

Теракт в Могадишо привёл к гибели более 90 человек, в том числе четырёх иностранцев, заявил в субботу член парламента Сомали Абдиризак Мухаммед. Об этом пишет Интерфакс.
Он сообщил в своём твиттере, что получил информацию о "более 90 погибших, включая 17 сомалийских полицейских, 73 мирных жителей и четырёх иностранцев".
По данным Associated Press, взрыв заминированного автомобиля произошел на загруженном пункте пропуска в столице Сомали в субботу утром. По данным полиции, целью атаки стала налоговая служба. Момент взрыва пришелся на час пик.