Մեքենայի պայթյունի հետևանքով Սոմալիում մի քանի տասնյակ մարդ է զոհվել
Սոմալիի մայրաքաղաք Մոգադիշոյում ականապատված մեքենայի պայթյունի հետևանքով մի քանի տասնյակ մարդ է մահացել։ Այս մասին հայտնում են ռուսական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով այդ երկրի խորհրդարանի պաշտոնական կայքում հրապարակված տեղեկությունները։
Հստակեցվում է, որ զոհերից 17-ը  ոստիկաններ են, 73-ը՝  քաղաքացիական անձինք, 4-ը՝ օտարերկրացիներ։ Վերջինները Թուրքիայից ժամանած ու այդ երկրում աշխատող ինժիներներ են։ Անվտանգության մարմինները չեն բացառում, որ պայթյունի հիմնական թիրախը հենց նրանք են եղել։
Մահացածների թվում նաև ուսանողներ կան։
Խորհրդարանում հայտարարել են, որ տարածաշրջանում գործող ահաբեկչական խմբավորումներից որևէ մեկը դեռ չի ստանձնել պատասխանատվությունը։

More than 70 people were killed in Mogadishu on Saturday when a car bomb was detonated at a busy security checkpoint in the Somali capital, AFP news agency reported.
At least 90 civilians, mostly students, were injured in the blast at the security and taxation checkpoint, Mogadishu Mayor Omar Muhamoud told reporters at the scene. Security official Abdulahi Adan told the AFP news agency the blast came from a suicide bomb in a truck.
No one immediately claimed responsibility for the attack, however, similar attacks are regularly carried out by the Al Qaeda-linked Islamist group al Shabaab, which wants to topple the United Nations-backed government in Somalia.