Սկորսեզեն հրաժարվել է դիտել «Ջոկերը»
Ամերիկացի ռեժիսոր Մարտին Սկորսեզեն հայտարարել է, որ մինչև հիմա չի դիտել Թոդ Ֆիլիպսի «Ջոկեր» ֆիլմը, որը համարվում է 2019-ի ամենագլխավոր կինոն։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, այդ մասին կինեմատոգրաֆիստը  պատմել է New York Times-ին տված հարցազրույցում։ Սկորսեզեն խոստովանել է, որ ոչ միայն չի դիտել ֆիլմը, նաև չի պատրաստվում դա անել։
«Ես տեսել եմ մի քանի դրվագ։ Ես գիտեմ, թե ինչի մասին է այն։ Այդ իսկ պատճառով ինչո՞ւ այն դիտեմ։ Ես ամեն ինչ հասկացել եմ, դա ինձ բավարար է»,- հայտարարել է Սկորսեզեն։
2019-ին թողարկված Թոդ Ֆիլիպսի «Ջոկերը» մեծ հաջողություններ է ունեցել։ 55 միլիոն դոլար  բյուջեով ֆիլմը համաշխարհային վարձույթում ավելի քան միլիարդ դոլար  հասույթ է ունեցել։ Հայտնի է, որ Սկորսեզեն կարող էր դառնալ «Ջոկերի» ստեղծողներից մեկը, բայց հրաժարվել է մասնակցել այս ծրագրին ժամանակ չունենալու պատճառով։ Ֆիլմի թողարկումից հետո շատերն այն համեմատել են հենց Սկորսեզեի ֆիլմի հետ։

Американский режиссер Мартин Скорсезе заявил о том, что до сих пор не смотрел «Джокера» Тодда Филлипса, который называют одним из главных фильмов 2019 года. Об этом именитый кинематографист рассказал в интервью New York Times, сообщает «Культуромания».
Скорсезе признался, что не только не смотрел фильм с Хоакином Фениксом в главной роли, но и не собирается этого делать. «Я видел некоторые фрагменты. Я знаю, о чём он. Поэтому, зачем мне смотреть его? Я всё понял, и мне этого достаточно», – заявил Скорсезе.
Вышедший в 2019 году фильм Тодда Филлипса «Джокер» имел большой успех. Лента с бюджетом в 55 миллионов долларов собрала в мировом прокате более миллиарда, став самым кассовым фильмом в возрастной категории «R» в истории.
Известно, что Мартин Скорсезе мог стать одним из создателей «Джокера», но отказался от участия в проекте из-за нехватки времени. После выхода фильма многие сравнивали его с картинами самого Скорсезе.