Լևոն Քոչարյան. Հաջորդ սքեչերում պիցցա տվեք բռնեք
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կրտսեր որդին՝ Լևոն Քոչարյանն արձագանքել է ԱԱԾ տարածած հաղորդագրությանն ու տեսանյութին։
Հիշեցնենք, որ ԱԱԾ հրապարակած տեսանյութում դեմքը փակած քաղաքացին հայտարարում է, որ իշխանություններին վարկաբեկող հայտարարություններ է տարածքում, քանի որ ընդդիմադիր հայացքներ ունի ու համարում է, որ Ռոբերտ Քոչարյանին կալանքի տակ պահելն անարդար է։
«Սկզբում մտածեցի կատակ է, բայց հետո հասկացա, որ ուղղակի լեռնային հիվանդության(altitude sickness) ախտանիշ է: Նաև, ըստ ամենայնի, խումհարի յուրահատուկ դրսևորում։
P.S. Ինձնից խորհուրդ, հաջորդ սքեչերում պիցցա տվեք բռնեն»,-գրել է Լևոն Քոչարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում։

Левон Кочарян прокомментировал видеозапись СНБ: В следующих скетчах дайте им в руку кусок пиццы
Сын второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левон Кочарян – прокомментировал на своей странице в соцсети Facebook сообщение и видеозапись, распространенные на странице Службы национальной безопасности РА.
Напомним, в опубликованной СНБ видеозаписи с показаниями задержанного, который заявляет, что «распространил фейковую новость для дискредитации властей Армении, так как имеет оппозиционные взгляды и считает несправедливым арест второго президента Армении Роберта Кочаряна».
«Вначале я подумал, что это шутка, но потом понял, что это просто симптом высотной болезни (altitude sickness). Также, по всей вероятности, своеобразное проявление похмелья.