Ադրբեջանին դեռ չենք անցնել, բայց կանցնենք. Փաշինյան
«1 շնչին բաժին ընկնող ՀՆԱ-ի ցուցանիշով Ադրբեջանին դեռ չենք անցնել, բայց ամենաուշը տարվա վերջին կանցնենք»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ուշադրություն՝ գրառումը խմբագրվել է: Ժողովուրդ ջան, հիշու՞մ եք, որ ԱԺ ամբիոնից հայտարարեցի, որ 2019 թվականի արդյունքներով՝ 1 շնչին ընկնող ՀՆԱ-ի ցուցանիշով կանցնենք Վրաստանին, իսկ 2020 թվականի արդյունքներով՝ նաեւ Ադրբեջանին:
Արժույթի միջազգային հիմնադրամը պաշտոնապես հաստատել է այս գնահատականը. 2019 թվականի արդյունքներով անցել ենք Վրաստանին, 2020 թվականին կանցնենք Ադրբեջանին՝ դառնալով Հարավային Կովկասի առաջատար երկիրը (հղումը՝ ստորեւ)։
Հ.Գ. Գրառման նախորդ վարկածը անճշտություն էր պարունակում, ինչի համար ներողություն եմ խնդրում: Ըստ ամենայնի՝ Ադրբեջանին դեռ չենք անցնել, բայց ամենաուշը տարվա վերջին կանցնենք: Իրար հետ: Դուխով:)»,-գրել է վարչապետ Փաշինյանը։

Пашинян: По показателю ВВП на душу населения мы пока не опередили Азербайджан, но опередим
По показателю ВВП на душу населения мы пока не опередили Азербайджан, но, самое позднее, опередим в конце года, написал на своей странице в социальной сети Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Внимание! Запись отредактирована. Народ, помните, что с трибуны Национального Собрания Армении я заявил, что по итогам 2019 года по ВВП на душу населения мы обойдем Грузию, а по итогам 2020 года – также Азербайджан?
Международный валютный фонд официально подтвердил эту оценку. По итогам 2019 года мы обошли Грузию, а в 2020 году мы опередим и Азербайджан, став ведущей страной на Южном Кавказе.
P.S. Предыдущая версия записи содержала неточности, за что прошу прощения. По всей видимости, Азербайджан мы пока не опередили, но, самое позднее, опередим к концу года. Вместе. Не теряйте духа!» – написал премьер Армении.