Տոնական օրերին Հայաստանում բացահայտվել է 189 հանցագործություն, գրանցվել է 98 ՃՏՊ
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` դեկտեմբերի 31-ից հունվարի 8-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 189 դեպք, որից 6-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու՝ 55, ծեծի՝ 29, անձնական ունեցվածքի գողության՝ 22, սպառնալիքի՝ 13, գույքի դիտավորությամբ վնասման՝ 10, խարդախության՝ 8, խուլիգանության՝ 6, բնակարանային գողության և սառը զենքի հայտնաբերման՝ 4-ական, թմրամիջոցի հայտնաբերման, կողոպուտի ու կաշառակերության՝ 3-ական, ավազակային հարձակման, զենք-զինամթերքի առգրավման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության և սեքսուալ բնույթի գործողություններ կատարելու՝ 2-ական, սպանության, սպանության փորձի, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, անձի առևանգման, յուրացման կամ վատնման, շորթման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության, ինքնիրավչության, դատական ակտը չկատարելու, ազատությունից ապօրինի զրկելու, անհետաձգելի միջամտության որոշումը խախտելու, ակնհայտ 16 տարին չլրացած անձի նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու, ջրային կենդանիներ ապօրինի արդյունահանելու և ծնողներից երեխային ապօրինի բաժանելու՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 4 անհետ կորած, 18 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել 5-ը:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու՝ 2, անձի առևանգման, կողոպուտի, անձնական ունեցվածքի գողության ու ճանապարհատրանսպորտային պատահարի՝ 1-ական դեպք։
Անցած 9 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 98 պատահար, ինչի հետևանքով 4 մարդ զոհվել է, 158-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

158 people received bodily injuries in 98 road accidents during the New Year holiday season in Armenia
18:28 08/01/2020
According to the operations reports of Police of Armenia, 189 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from December 31 to January 8, 6 of which were earlier committed crimes.
Among recorded crimes were 55 cases of infliction of bodily harm, 29 cases of battery, 22 cases of personal theft, 13 cases of threats, 10 cases of intentional damage to property, 8 cases of fraud, 6 cases of hooliganism, 4 cases of burglary and detection of cold weapon, 3 cases of drug detection, robbery and bribery, etc.
As the Police reported, 18 wanted persons have been found, 5 others turned themselves in to the Police, 4 missing persons has been located, 2 cases of voluntary surrender of arms and ammunition have been registered.
From earlier committed crimes 2 cases of infliction of bodily injuries, 1 case of kidnapping, robbery, personal theft and road traffic accident have been solved.
Over the past 9 days, 98 accidents have been registered in the republic: 4 persons died, 158 people received bodily injuries of different levels of severity.