Տոնական օրերին Հայաստանում բացահայտվել է 189 հանցագործություն, գրանցվել է 98 ՃՏՊ
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` դեկտեմբերի 31-ից հունվարի 8-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 189 դեպք, որից 6-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու՝ 55, ծեծի՝ 29, անձնական ունեցվածքի գողության՝ 22, սպառնալիքի՝ 13, գույքի դիտավորությամբ վնասման՝ 10, խարդախության՝ 8, խուլիգանության՝ 6, բնակարանային գողության և սառը զենքի հայտնաբերման՝ 4-ական, թմրամիջոցի հայտնաբերման, կողոպուտի ու կաշառակերության՝ 3-ական, ավազակային հարձակման, զենք-զինամթերքի առգրավման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության և սեքսուալ բնույթի գործողություններ կատարելու՝ 2-ական, սպանության, սպանության փորձի, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, անձի առևանգման, յուրացման կամ վատնման, շորթման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության, ինքնիրավչության, դատական ակտը չկատարելու, ազատությունից ապօրինի զրկելու, անհետաձգելի միջամտության որոշումը խախտելու, ակնհայտ 16 տարին չլրացած անձի նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու, ջրային կենդանիներ ապօրինի արդյունահանելու և ծնողներից երեխային ապօրինի բաժանելու՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 4 անհետ կորած, 18 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել 5-ը:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու՝ 2, անձի առևանգման, կողոպուտի, անձնական ունեցվածքի գողության ու ճանապարհատրանսպորտային պատահարի՝ 1-ական դեպք։
Անցած 9 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 98 պատահար, ինչի հետևանքով 4 մարդ զոհվել է, 158-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

В праздничные дни в Армении зарегистрировано 98 ДТП и раскрыто 189 преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, с 31 декабря по 8 января сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 189 случаев преступлений, из них 6 – ранее совершенные.
В частности, 55 случаев причинения телесных повреждений, 29 случаев побоев, 22 случая кражи личного имущества, 13 случаев угрозы, 10 случаев умышленного повреждения имущества, 8 случаев мошенничества, 6 случаев хулиганства, по 4 случая квартирной кражи и обнаружения холодного оружия, по 3 случая обнаружения наркотиков, грабежа и взяточничества, по 2 случая разбойного нападения, изъятия оружия и боеприпасов, служебного подлога или служебной халатности и совершения насильственных дейсатвий сексуального характера, по 1 случаю убийства, покушения на убийство, изнасилования или попыки изнасилования, похищения человека, присвоения или растраты, вымогательства, злоупотребления должностными полномочиями, применения насилия в отношении представителя власти, самоуправства, неисполнения судебного акта, незаконного лишения свободы, несиполнения решения о немедленном вмешательстве, совершения развратных действий в отношении лица, заведомо не достигшего 16-летнего возраста, незаконной добычи водных животных и незаконного разлучения ребенка с родителями.
За данный период найдены 18 человек, находящихся в розыске, еще 5 с явкой с повинной обратились в Полицию, найдены 4 человека, пропавших без вести, зарегистрировано 2 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая причинения телесных повреждений, по 1 случаю похищения человека, грабежа, кражи личного имущества и ДТП.
За минувшие 9 суток в республике было зарегистрировано 98 ДТП: 4 человека погибли, 158 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.