«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Երեկ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում տեղի է ունեցել վարչության հերթական նիստը, որին մասնակցել է նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նիստի ընթացքին զուգահեռ տարաբնույթ խոսակցություններ էին պտտվում, որ իշխանական կուսակցության վարչությունը քննարկում է ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանին պետական հեղաշրջման փորձի համար կալանավորելու հարցը, ինչպես նաև այն թեման, որ մեծ արտահոսք է սպասվում ՔՊ-ից: Բայց «Ժողովուրդ» օրաթերթին այդ նիստից հասած որոշ մանրամասներ այլ բանի մասին են հուշում: Գուցե այդպիսի հարցեր էլ են քննարկվել, բայց պայմանավորվել են որևէ դեպքում դուրս չհանել:
Ամեն դեպքում, մեզ հասած լուրերի համաձայն՝ այս անգամ ՔՊ վարչության նիստն այնքան էլ երկար չի տևել. եթե սովորաբար այն կարող էր 4-5 ժամ տևել, ապա այս անգամ տևել է 2.5 ժամից մի քիչ ավել: Տեղեկացանք, որ նիստի ժամանակ պատգամավորներից մեկը առաջարկ է ներկայացրել «Կուսակցությունների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին, սակայն նրա ելույթի ժամանակ վարչապետն ընդհատել է և ասել, թե նման նախաձեռնություն ներկայացնելիս նախապես այն քննարկել է պետք, և թույլ չի տվել շարունակել ելույթը:
Տեղեկացանք նաև, որ նիստից հետո խոսվել է «Դվին» ռեստորանում այսօր կայանալիք խնջույքի մասին, որի համար յուրաքանչյուր ՔՊ-ական վճարել է 10 հազար դրամ: Խնջույքը հետտոնական է, որը կկայանա «Դվին» ռեստորանում՝ ՀՀ ամենասուրբ քաղաքի՝ Էջմիածնի ճանապարհին: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ երեկվա նիստից հետո վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անձամբ է վճարել իր մասնակցության գումարը. տվել է 20 հազար դրամ, 10 հազար դրամ մանրը հետ է ստացել»:

«Жоховурд»: Решено «не выносить сор из избы»
Газета «Жоховурд» пишет, что вчера в центральном офисе партии «Гражданский договор» состоялось очередное заседание правления партии, в котором участвовал также премьер-министр Никол Пашинян. Параллельно с заседанием муссировались различные сведения о том, что правление правящей партии обсуждает вопрос ареста бывшего директора СНБ Артура Ванецяна за попытку государственного переворота, а также тему ожидающегося большого оттока из партии «Гражданский договор».
Однако дошедшие до издания некоторые подробности заседания, говорят о другом. Возможно, такие вопросы обсуждались, однако присутствующие договорились ни в коем случае не выносить эту информацию.
«Во всех случаях, по нашим сведениям, в этот раз  заседание правления партии "Гражданский договор" продлилось недолго и если обычно проходило до 4-5 часов, то в этот раз длилось 2,5 часа. Нам стало известно, что во время заседания один из депутатов выступил с предложением внести изменение в закон о партиях, однако премьер-министр прервал его и сказал, что до того как выступить с такой инициативой нужно обсудить ее, не позволив продолжить выступление. Мы узнали также, что после заседания говорили также о запланированном сегодня постпраздничном банкете в ресторане «Двин».
Каждый член партии "Гражданский договор" заплатил по 10 тысяч драмов. Премьер-министр Никол Пашинян после вчерашнего заседания лично заплатил за свое участие 20-тысячной купюрой и получил сдачу в 10 тысяч драмов», - пишет газета.