Տաշքենդում սպանվել է հայտնի դիզայներ և խորեոգրաֆ Նարիման Գրիգորյանը: uz.sputniknews.ru-ի հաղորդմամբ, տեղեկատվությունը հաստատել է աղբյուրը: Նախնական տվյալներով, սպանությունը տեղի է ունեցել անցած գիշեր Ուզբեկստանի մայրաքաղաքի Յաշնաբադի շրջանում։ Միջադեպի այլ մանրամասներ դեռ հայտնի չեն։
Նարիման Գրիգորյանը 2015-ին արժանացել է «Տարվա առաջխաղացում» և 2017-ին «Երեկոյան զգեստների լավագույն դիզայներ» կոչումներին, մասնակցել է Fashion Week-ի և միջազգային ցուցադրությունների, նաև մրցույթների ու փառատոների: Նա համանուն ապրանքանիշի հիմնադիրն է։ 2018-ին բացել է հարսանեկան զգեստների իր ցանցն ու «bride by NG» սալոնը:

Uzbek fashion designer and choreographer of Armenian origin Nariman Grigoryan was assassinated in Tashkent, the local Bureau of Sputnik news agency reported. As the source said, the murder took place at Yashnaband neighborhood of capital Tashkent last night.
The circumstances of the incident is yet to be clarified.
The source reminds that Grigoryan was holder of the 2015 Breakthrough Prize and named Best Designer for Evening Dresses in 2017. His collections has been shown at Fashion Week, number of international shows, competitions and festivals. In 2018 he opened own network of shops for wedding dresses and “bride by NG” beauty saloon.