Արթուր Վանեցյան. Իմ զգուշացումը առնչվում էր նաև ՍԴ շուրջ իրադարձություններին
Ազգային անվտանգության ծառայության նախկին տնօրեն, գեներալ-մայոր Արթուր Վանեցյանը թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է.
«Ամիսներ առաջ իմ զգուշացումը երկրի անվտանգությանը սպառնացող վտանգների վերաբերյալ առնչվում էին նաև Սահմանադրական դատարանի շուրջ այն օրերից սկսած և մինչ օրս շարունակվող իրադարձություններին»։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Ազգային Անվտանգության մարմինների աշխատողի օրվա առթիվ հղած ուղերձում Վանեցյանն ընդգծել էր. «Հայրենիքի անվտանգությունը վեր է ցանկացած քաղաքական հաշվարկներից և շահերից: Ժամանակն անցողիկ է, իսկ Հայաստանի ու Արցախի շահերն ու ապահովությունը՝ մնայուն»։
Իսկ սրանից առաջ՝ հրաժարականի խոսքում հիշեցրել էր. «Պետականաշինությունն իր տրամաբանությունն ունի` որոշումների տարերայնությունը, գործողությունների հախուռնությունը, առաջնայինը երկրորդականից, իսկ անցողիկը մնայունից չտարբերելու գործելաոճն այն ճանապարհը չէ, որը տանում է դեպի նպատակների իրականացում»։
Ամիսներ առաջ իմ զգուշացումը երկրի անվտանգությանը սպառնացող վտանգների վերաբերյալ առնչվում էին նաև Սահմանադրական դատարանի շուրջ այն օրերից սկսած և մինչ օրս շարունակվող իրադարձություններին:

Артур Ванецян: Мое предупреждение касалось также событий вокруг Конституционного суда Армении
Бывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении, генерал-майор Артур Ванецян в своем микроблоге в Twitter написал:
«Сделанное несколько месяцев назад мое предупреждение об угрожающих безопасности страны опасностях касалось также начавшихся в те дни и продолжающихся по сей день событий вокруг Конституционного суда».
Напомним, ранее в поздравительном послании по случаю Дня сотрудника органов Национальной безопасности Ванецян подчеркнул: «Безопасность Родины превыше любых политических расчетов и интересов. Время – преходяще, а интересы и безопасность Армении и Арцаха – вечны».
А до этого в тексте заявления об отставке Ванецян указал: «У государственного строительства своя логика: стихийность решений, необоснованность действий, стиль неразличения первичного от вторичного, а преходящее от непреходящего – не тот путь, который ведет к претворению в жизнь целей».