«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Ազգային անվտանգության ծառայությունը մերժել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախկին փոխնախարար Գևորգ Լոռեցյանի պաշտպանի միջնորդությունը ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանին ԱԱԾ հրավիրելու և հարցաքննելու մասով: Այս մասին «Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնեց նրա պաշտպան Լևոն Սահակյանը:
Հիշեցնենք, որ ԱԱԾ-ի ձեռք բերած նախնական տվյալների համաձայն՝ նախարարի տեղակալը նախարարության ենթակա հիմնարկների կարիքների համար մարզագույքի և մարզահագուստի ձեռքբերման նպատակով հայտարարված մրցույթներում աջակցություն է ցուցաբերել մի տնտեսվարողի, որը Հայաստանում գործող ֆուտբոլային ակումբներից մեկի նախագահն է և միաժամանակ նաև մի շարք մատակարարող ընկերությունների փաստացի ղեկավարը:
Հիշեցնենք նաև, որ կաշառք ստանալու կասկածանքով Գևորգ Լոռեցյանը, նրա վարորդն ու ֆուտբոլային ակումբներից մեկի նախագահը կալանավորվել են»:

«Жоховурд»:  Араик Арутюнян не вызван на допрос в СНБ
Газета «Жоховурд» пишет, что Служба национальной безопасности  отклонила ходатайство адвоката бывшего замминистра образования, науки, культуры и спорта Геворка Лорецяна о вызове на допрос министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна. Об этом изданию сообщил его адвокат Левон Саакян.
Напомним, согласно предварительным данным СНБ, замминистра оказывал поддержку в тендерах на поставку спортивного имущества и инвентаря подведомственным министерству учреждениям хозяйствующему субъекту, который является президентом одного из действующих в Армении футбольных клубов и одновременно также фактическим руководителем ряда компаний-поставщиков.
Напомним также, что Геворк Лорецян, его водитель и президент одного из футбольных клубов находятся под арестом.