«Девочка стоп!». ադրբեջանցի դիվանագետը ծեծկռտուք է սարքել ռեստորանում
Թբիլիսիում գործող ադրբեջանական «Գաբալա» ռեստորանում նախօրեին ծեծկռտուք է եղել: Ռեստորանի հաճախորդ, Վրաստանում Ադրբեջանի դեսպանատան ատաշե Վուգար Մամեդովին դուր չի եկել, որ երգիչները կատարել են հայ հեղինակի ռուսերեն երգը: Այս մասին հայտնում է aliq.ge-ն։
«Ալիք Մեդիայի» հետ զրույցում երգիչ Աֆիք Նովրուզովն ասում է՝ տվյալ ռեստորանում սովորաբար տարբեր ազգությունների ներկայացուցիչներ են հյուրընկալվում, այս անգամ էլ հյուրերից մեկը պատվիրել է հայ Արսեն Շախունցի հեղինակած «Девочка стоп!» հայտնի երգը:
Դիվանագետը նախ վիրավորանքներ է հասցրել երգիչներին, ինչից հետո ծեծի է ենթարկել նրանց: Դեպքի վայր ժամանած ոստիկանությունը չի կարողացել բերման ենթարկել ադրբեջանցի հաճախորդին, քանի որ վերջինս դիվանագիտական անձեռնմխելիություն ունի:
Ռեստորանի ազգությամբ ադրբեջանցի երգիչներն ասում են՝ դեսպանի հետ մոտ հարաբերություններ ունեն, այսօր էլ հանդիպել են նրան՝ բարձրաձայնելու դիվանագետի ոչ պատշաճ պահվածքը: Երգիչների խոսքով, դեսպանը ևս համակարծիք է նրանց հետ: Նրանց հիմնական պահանջն է աշխատանքից ազատել ու վտարել երկրից դիվանագետին:

«Девочка, стоп»: из-за армянской песни азербайджанский дипломат устроил драку в ресторане Тбилиси
В действующем в Тбилиси азербайджанском ресторане «Габала» 15 января произошла драка. Посетитель ресторана, атташе посольства Азербайджана в Грузии Вугару Мамедову не понравилось, что певцы исполняют песню армянского исполнителя Арсена Шахунца «Девочка, стоп!» на русском языке. Об этом ранее сообщалось на сайте aliq.ge.
В беседе с корреспондентом aliq.ge певец Афик Новрузов рассказал, данный ресторан посещают представителей различных национальностей, на этот раз один из посетителей ресторана заказал известную песню Шахунца «Девочка, стоп!». После этого дипломат сначала озвучил оскорбления в адрес музыкантов заведения, а потом избил их.
Прибывшим на место инцидента сотрудникам полиции не удалось подвергнуть приводу азербайджанского посетителя, поскольку он обладает дипломатической неприкосновенностью.
Отмечается, что музыканты ресторана – азербайджанцы по национальности, имеют близкие отношения с послом Азербайджана, они накануне провели встречу с послом и сообщили о ненадлежащем поведении дипломата. По словам певцов, посол также выразил согласие с ними. Их основное требование заключалось в отстранении дипломата от работы и его депортации.