ՔԿ. Հայտնաբերվել է ԱԱԾ նախկին պետ Գեորգի Կուտոյանի դին՝ հրազենային վիրավորումով
Քիչ առաջ Երևան քաղաքի Պարույր Սևակի փողոցի բնակարաններից մեկում հայտնաբերվել է ԱԱԾ նախկին պետ Գեորգի Կուտոյանի դին՝ հրազենային վիրավորումով: Այս մասին հայտնում են քննչական կոմիտեից։
ՀՀ ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանի հանձնարարությամբ այս պահին դեպքի վայր են մեկնում ՀՀ ՔԿ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ՔԿ ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության պետ Արթուր Մելիքյանը, ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության պետի տեղակալ Վ.Մեսրոպյանը:
Դեպքի վայրում աշխատում են ՀՀ ՔԿ Քանաքեռ- Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնի քննիչները՝ քննչական բաժնի պետ Հ. Գևորգյանի գլխավորությամբ:

В Ереване обнаружено тело экс-главы СНБ Армении Георгия Кутояна
Чуть ранее в одной из квартир на улице Паруйра Севака города Ереван обнаружено тело бывшего начальника Службы национальной безопасности Армении Георгия Кутояна – с огнестрельным ранением. ОБ этом сообщают из Следственного комитета.
По поручению председателя СК РА Айка Григоряна, в данный момент на место происшествия выехали заместитель председателя СК РА, начальник главного управления по расследованию особо важных дел Артур Меликян, заместитель начальника главного управления по расследованию особо важных дел В. Месропян.
На месте происшествия работают следователи следственного отдела административных районов Канакер-Зейтун СК РА во главе с начальником Следственного отдела Геворкяном.