Բակո Սահակյան. Ժողովրդավարական պետության կայացման համար կարևոր է արհեստավարժ դատական համակարգը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, նախագահը շնորհավորել է դատական համակարգի աշխատակիցներին ու վետերաններին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ և պետական պարգևներ ու կոչումների վկայականներ հանձնել ոլորտի մի խումբ ներկայացուցիչների:
Արցախի նախագահ Սահակյանը նշել է, որ ժողովրդավարական պետության կայացման, իշխանության թևերի միջև հավասարակշռվածության ապահովման համար չափազանց կարևոր է օրենքի տառին և ոգուն համահունչ, լիարժեք գործող, արհեստավարժ դատական համակարգը:

Бако Саакян: Для становления демократического государства важно наличие профессиональной судебной системы
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню работника судебной системы. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, президент поздравил сотрудников и ветеранов судебной системы с профессиональным праздником, вручив группе представителей сферы государственные награды и удостоверения к званиям.
Бако Саакян отметил, что для становления демократического государства, обеспечения баланса между ветвями власти крайне важно наличие полноценно действующей, профессиональной судебной системы, соответствующей букве и духу закона.