Բակո Սահակյան. Ժողովրդավարական պետության կայացման համար կարևոր է արհեստավարժ դատական համակարգը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, նախագահը շնորհավորել է դատական համակարգի աշխատակիցներին ու վետերաններին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ և պետական պարգևներ ու կոչումների վկայականներ հանձնել ոլորտի մի խումբ ներկայացուցիչների:
Արցախի նախագահ Սահակյանը նշել է, որ ժողովրդավարական պետության կայացման, իշխանության թևերի միջև հավասարակշռվածության ապահովման համար չափազանց կարևոր է օրենքի տառին և ոգուն համահունչ, լիարժեք գործող, արհեստավարժ դատական համակարգը:

Artsakh president: Professional judicial system crucial for establishment of democratic state
Artsakh Republic President Bako Sahakyan attended on Monday, January 20, a solemn event marking the Day of the Judicial System Worker.
The Artsakh leader congratulated the workers and veterans of the system on the professional holiday, handed in state awards and title certificates to a group of the sphere’s representativesm his office reported.
Sahakyan underlined that a fully functioning and professional judicial system complying with the letter and spirit of the law is of utmost importance for the establishment of democratic state, ensuring the balance between the branches of power.