«Հրապարակ». Էդուարդ Աղաջանյանը «Ցիտադելի» շենքում վերաբացել է նախկինում գործող իր ակումբը՝ «Ֆերմատան»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի նոր իշխանությունները յոթ մղոնանոց քայլերով են հաջողություններ արձանագրում: Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը («դիջեյ») Երևանի Տերյան փողոցում, «Ցիտադելի» շենքում վերաբացել է նախկինում գործող իր ակումբը՝ «Ֆերմատան», որը հեղափոխությունից հետո վերազինվել է, շատ թանկ տեխնիկա է բերվել, միայն ձայնային «սաունդը» մոտ 50 հազար դոլար արժե և բերվել է Մեծ Բրիտանիայից: «Նյու-կլուբում» Ամանորի օրերին ՀԴՄ կտրոն չեն տվել, հարցին` ինչո՞ւ, պատասխանել են` հանրապետությունում ՀԴՄ-ի թուղթ չկա:
Ի դեպ, Ամանորի գիշերն այնտեղ են անցկացրել ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, Ալեն Սիմոնյանը, մի շարք ՔՊ-ականներ: Այն այժմ ամենամոդայիկ ակումբներից է համարվում։ Հիշենք, որ Ամանորից առաջ էլ Աղաջանյաններին պատկանող «Զիգզագ» ընկերությունը կտրոններ չէր տրամադրել, ինչի համար Պետեկամուտների կոմիտեն տուգանել էր ընկերությանը՝ 5 օրով կասեցրել էր «Զիգզագի» գործունեությունը»:

«Грапарак»: Эдуард Агаджанян снова открыл свой клуб в бизнес-центре «Цитадель»
Газета «Грапарак» пишет, что новые власти семимильными шагами регистрируют успехи. Руководитель аппарата правительства Эдуард Агаджанян (диджей) снова открыл в бизнес-центре «Цитадель» на улице Теряна в Ереване  действующий в прошлом клуб «Ферматан», который после революции переоснащен очень дорогостоящей техникой. Только Звуковые эффекты и саунд дизайн стоят около 50 тысяч долларов и привезены из Великобритании. В новогодние дни в «Нью-клубе» не выдавали кассовых чеков, а на вопрос, почему, отвечали: в республике нет бумаги для кассовых чеков.
Кстати, здесь провели новогоднюю ночь Арарат Мирзоян, Ален Симонян и ряд других членов партии «Гражданский договор». Сейчас это – один из самых модных клубов города. Напомним, что до Нового года, принадлежащая Агаджанянам компания «Зигзаг» не выдавала кассовые чеки покупателям, за что Комитет государственных доходов оштрафовал эту компанию и приостановил ее деятельность на 5 дней.