Դաշնակահարուհի  Եվա Գևորգյանը ելույթ կունենա Հայաստանում
Հունվարի 30-ին  Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կայանալու է «Հայ դաշնամուրային երաժշտություն․ մաս 3» խորագրով համերգ:  Մենանվագով, զուգանվագով և միաժամանակ երեք դաշնամուրով կհնչեն հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները: Ծրագրում` Արամ Խաչատրյան, Առնո Բաբաջանյան, Ալեքսանդր Հարությունյան, Հարո Ստեփանյան, Կոմիտաս, Սայաթ-Նովա, Շերամ, Ջիվանի և այլք:
Համերգը նախաձեռնել է «ԹԻ ԷՄ Փրոդաքշն» ընկերությունը:
Համերգին ելույթ կունենան դաշնակահարներ ՀՀ վաստակավոր արտիստ Արմեն Բաբախանյանը (Հայաստան), Եվա Գևորգյանը (Ռուսաստան, Հայաստան), Փում Փրոմըչարթը (Թայլանդ, Կանադա):
Ռուսաստանաբնակ դաշնակահարուհի Եվան սովորում է Մոսկվայի Պ.Չայկովսկու անվան պետական կոնսերվատորիային կից երաժշտական դպրոցում: Նա նվագում է 3 տարեկանից, մասնակցել է մեկ տասնյակից ավելի միջազգային մրցույթների և փառատոների` արժանալով մրցանակների: Եվան անցա տարի ստացել է Հայաստանի քաղաքացիություն։

Pianist Eva Gevorgyan to perform in Yerevan
15-year-old Russian-Armenian pianist Eva Gevorgyan will perform a joint concert with  pianists Armen Babakhanian and Poom Prommachart (Thailand, Canada) on January 30 at Aram Khachaturian Concert Hall. The concert, entitled “Armenian Piano Music Part 3” will feature works of Armenian composers,  Aram Khachaturian, Arno Babajanyan, Haro Stepanyan, Komitas, Sayat-Nova, Sheram and Jivani among them. The event is organized by TM Production
To note, Eva is studying at the music school under the Moscow State Tchaikovsky Conservatory. She has been playing piano since 3 years of age. Eva has been  participant of numerous competitions and festivals, a laureate of world famous competitions, received the second prize at the 2019 Cliburn International Junior Piano Competition held in Dallas last year.