ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ում Հայաստանն ընտրվել է Խորհրդի ղեկավար կոմիտեի նախագահ
2019 թ. նոյեմբերի 21-ին Փարիզում ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Գլխավոր կոնֆերանսի 40-րդ նստաշրջանի շրջանակում Հայաստանն ընտրվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կրթության միջազգային բյուրոյի խորհրդի (2019-2023թթ. ժամանակահատվածի համար) և Գլխավոր կոնֆերանսի իրավական կոմիտեի անդամ (41-րդ նստաշրջանի համար)։ Այս մասին տեղեկացնում է ԿԳՄՍՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
2020 թ. հունվարի 21-ին Ժնևում ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կրթության միջազգային բյուրոյի խորհրդի որոշմամբ Հայաստանն ընտրվել է Խորհրդի ղեկավար կոմիտեի նախագահ 2020-2021 թթ. համար։
*Կրթության միջազգային բյուրոն ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի առաջին կատեգորիայի ինստիտուտ է, որը ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի անդամ բոլոր պետություններին տրամադրում է կրթության ոլորտում մասնագիտական աջակցություն և փորձաքննություն:

On November 21, within the scope of the 40th session of the UNESCO General Conference, Armenia was elected as a member of the UNESCO International Bureau of Education (IBE) Council (for the period 2019-2023) and a member of the Legal Committee of the General Conference (for the 41th session), the ministry of education ,science, culture and sport reports.
On January 21, 2020 by the decision of UNESCO International Bureau of Education Council, Armenia was elected chair of the IBE steering committee The members of the steering committee are eligible for re-election, provided the terms of office of the members states they represent are renewed by the General Conference.
To note, the International Bureau of Education is a first category institute of the UNESCO which provides vocational assistance and expertise to all the UNESCO Member- States in the sphere of education.