«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր հարցին ի պատասխան, թե երբ է տեղի ունենալու Վլադիմիր Պուտին-Նիկոլ Փաշինյան պաշտոնական հանդիպումը, կառավարության մեր աղբյուրն ասաց. «Ըստ ամենայնի՝ մարտի վերջ-ապրիլի սկիզբ ժամանակահատվածում»:
Հիշենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը ոչ մի անգամ պաշտոնական այց չի ունեցել ՌԴ, բոլոր հանդիպումները Պուտինի հետ եղել են ընթացակարգային: Տարեմուտին Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրեց, որ «նախնական պայմանավորվածություն ունենք, որ 2020 թվականին ես պաշտոնական այց կկատարեմ Ռուսաստանի Դաշնություն, և ՌԴ նախագահը 2020թ. երկրորդ կեսին կամ 2021թ. առաջին կիսամյակում պաշտոնական այց կկատարի Հայաստան»: Հանդիպումը նախատեսվում է արցախյան նախագահական ընտրություններից հետո՞, փաստորեն։ «Կոնկրետ օր չկա նախանշված, հեռուն գնացող եզրակացությունների կարիք, կարծում եմ` նույնպես»:
Հիշենք, որ Արցախի խորհրդարանական և նախագահական ընտրությունները տեղի կունենան մարտի վերջին, իսկ ապրիլի սկզբին արդեն պարզ կլինի ուժերի դասավորությունը Ղարաբաղում»:

«Грапарак»: Когда состоятся официальные визиты
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на источник в правительстве, что официальная встреча Владимир Путин – Никол Пашинян, вероятно, состоится в период с конца марта до начала апреля этого года.
Издание напоминает о том, что Никол Пашинян никогда не совершал официального визита в Россию, все встречи с Путиным были процедурными. В конце года Никол Пашинян сообщил: «Согласно предварительной договоренности, я нанесу официальный визит в Российскую Федерацию в 2020 году, и президент России – во второй половине 2020 года или в первой половине года 2021 года посетит Армению с официальным визитом».
На вопрос, фактически, встреча запланирована после президентских выборов в Арцахе, последовал ответ: «Конкретный день не назначен, считаю, что не стоит делать далеко идущие выводы».
«Напомним, что парламентские и президентские выборы в Арцахе состоятся в конце марта, а в начале апреля будет известна расстановка сил в Карабахе», - отмечает издание.