Այսօր երեկոյան ձյուն կտեղա
Այսօր երեկոյան ժամերին Սև ծովից ցուրտ մթնոլորտային ճակատ է ներթափանցում հանրապետության տարածք։ Կանխատեսում է ԱԻ նախարարությունը։
Հունվարի 23-ի երեկոյան հանրապետության արևմտյան և կենտրոնական շրջաններում, առաջիկա գիշերը շրջանների զգալի մասում, իսկ վաղը ցերեկը հատկապես Վայոց Ձորում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում է ձյուն։ Սպասվող ձյան շերտի բարձրությունը կկազմի 5-8սմ, Լոռիում և Տավուշում 1-2սմ։
Հունվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերը օդի ջերմաստիճանը կնվազի 8-10 աստիճանով, սակայն հունվարի 28-ից կրկին նույնքանով կբարձրանա։
Ըստ ԱԻՆ-ի, Երևանում այսօր ուշ երեկոյան կսկսվի ձյուն, որը կշարունակվի ողջ գիշեր, վաղը ցերեկը տեղումները կդադարեն։ Սպասվող ձյան շերտի բարձրությունը Երևանում կլինի 4-5սմ։

Cold front to bring snow to Armenia
A cold front is expected to grip Armenia from Thursday evening, binging snow to the western and central parts of the country in the late hours of the evening.
Snow will spread over most parts of the country on Thursday night and will continue into Friday afternoon especially in Vayots Dzor, Syunik Provinces and Artsakh, the Ministry of Emergency Situations reported.
Armenia is expected to pick up 1 to 8 cm of snow, with capital Yerevan to receive 4 to 5 cm of snow.
Temperatures are set to drop by 8-10 degrees on Friday night to further rise as much starting from Tuesday, January 28.