Վիրավորված զինծառայողներից մեկն ինքն է իր վրա կրակել. Տոնոյան
Մի զինծառայողն ինքն է իր վրա կրակել։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ անդրադառնալով երեկ Արցախի զորամասերից մեկում տեղի ունեցած միջադեպին, որի հետևանքով 2 զինծառայող էր վրավորվել։
«ՊԲ հրամանատարությունը շատ կարճ ժամանակահատվածում պարզաբանումներ է ներկայացրել։ Փառք Աստծո զոհ չունենք, իհարկե, զինծառայողը, որ ինքն իրեն է կրակել ունի առողջության հետ  անհամատեղելի վիրավորում, բայց մեր բժիշկներն անում են ամեն ինչ, որպեսզի փրկեն նրան։ Զինվորը շուտով կտեղափոխվի Երևան։ Մյուս զինծառայողն ունի թեթև վիրավորում»,- նշեց Տոնոյանը։
Հիշեցնենք, որ հունվարի 24-ին՝ ժամը 06:55-ի սահմանում, ՊԲ հյուսիային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, հրազենային վիրավորում են ստացել ՊԲ զինծառայողներ, 2001թ. ծնված Հենրի-Հայկ Սիմոնի Զաքարեանը և 2000թ. ծնված Արմեն Ջոնիկի Մեսրոպյանը:
Անդրադառնալով սահմանում տիրող իրավիճակին՝ Տոնոյանը նշեց, որ սահմանին իրավիճակը հարաբերական կայուն է. «Կրակոցները շատ քիչ են, թիրախավորող չեն»։

Глава Минобороны Армении об инциденте с ранением 2 военных: Один из них выстрелил в себя сам
Один из получивших накануне, 24 января, ранения военнослужащих, выстрелил в себя сам. Об этом в беседе с журналистами 25 января заявил министр обороны Армении Давид Тоноян.
Пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР) накануне передала: 24 января, около 06:55 по местному времени, в одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах, дислоцированной в северном направлении, при пока невыясненных обстоятельствах, огнестрельные ранения получили военнослужащие Армии обороны Арцаха Генри-Айк Симонович Закареан (2001 года рождения) и Армен Джоникович Месропян (2000 года рождения). Отмечалось, что состояние здоровья раненого военнослужащего Генри-Айка Закареана оценивается как тяжелое.
«Командование Армии обороны за короткий промежуток времени представило разъяснения. Слава Богу, жертв у нас нет», – отметил Давид Тоноян, добавив:  врачи делают все для его спасения выстрелившего в себя военнослужащего, он вскоре будет перевезен в Ереван.
«Второй военнослужащий получил легкое ранение», – отметил министр.
Коснувшись ситуации на границе, глава Минобороны Армении Давид Тоноян отметил, что ситуация – относительно стабильная. «Выстрелов мало, они не прицельные», – указал он.