Թուրքիայում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 39-ի
Թուրքիայի Էլյազիգ քաղաքում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 39 մարդու: Այս մասին, ինչպես գրել է Gazeta-ն, հաղորդել է երկրի արտակարգ իրավիճակների կառավարման գործակալությունը։
Նշվում է, որ երկրաշարժից հետո հիվանդանոցներ տեղափոխված 1.607 քաղաքացիներից 1,516-ն արդեն դուրս են գրվել:
Գործակալության տվյալներով ՝ վերջին զոհի մարմինը դուրս է բերվել փլատակների տակից երկուշաբթի առավոտյան՝ հունվարի 27-ին:
Ներկայումս ևս երկու մարդ դեռ փլատակների տակ է: Նրանց հայտնաբերելու աշխատանքները շարունակվում են:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 25-ին, 6.5 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել Էլյազիգ քաղաքում, որը զգացվել էր նաև Սիրիայում ու Իրաքում։

Число погибших в результате землетрясения в Турции увеличилось до 39 человек
Число погибших в результате землетрясения в турецком городе Элязыг увеличилось до 39 человек. Об этом сообщает «Газета.Ру» со ссылкой на Агентство по чрезвычайным ситуациям страны (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı).
Отмечается, что 1,516 из 1,607 граждан, направленных в больницы после происшествия, уже выписаны.
Согласно информации агентства, тело последнего погибшего вытащили из под завалов в понедельник утром, 27 января.
В настоящее время еще двое человек все еще находятся под обломками. Операция по их обнаружению продолжается.
Землетрясение магнитудой 6,8 случилось в пятницу, 25 января, в районе города Сивридже провинции Элязыг.