Միհրան Հակոբյան. Դիմակավորված անձինք առևանգում են Նարեկ Մալյանին
Նախկին պատգամավոր, քաղաքագետ Միհրան Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում կարճ տեսանյութ է հրապարակել ու գրել. «Ռեպրեսիաների նոր փուլ: Դիմակավորված անձինք բռնի կերպով առևանգում են հայտնի հասարակական գործիչ Նարեկ Մալյանին»։
Փաստաբան Արսեն Բաբայանն էլ գրեց.  «Քիչ առաջ դիմակավոր անձինք ձերբակալել են ՎԵՏՕ նախաձեռնության ղեկավար, հասարակական-քաղաքական գործիչ Նարեկ Մալյանին: Դեռևս անհայտ է նրա գտնվելու վայրն ու ձերբակալման առիթը»։
Փորձեցինք պարզել կատարվածի մանրամասները։ Այս պահին ոստիկանությունից ու ԱԱԾ-ից զանգերին չեն պատասխանում։
Մալյանը ՎԵՏՕ նախաձեռնության հիմնադիր է, հայտարարում է, որ պայքարում է սորոսականների դեմ։ Վերջերս նա նշեց 100-րդ անգամ քննչական մարմին հրավիրվելը։

Мигран Акопян: Люди в масках похищают Нарека Маляна
Бывший депутат Национального Собрания Армении, политолог Мигран Акопян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовал короткое видео, сопроводив его записью: «Новый этап репрессий. Люди в масках насильно похищают известного общественного деятеля Нарека Маляна».
Между тем, правозащитник, соучредитель общественной организации «Правовой путь» Рубен Меликян на своей странице в социальной сети Facebook немногим ранее написал: «Маляна доставили в "6-е управление" Полиции. Отправляюсь на месте выяснять причины».
Сайт Panorama.am попытался выяснить подробности инцидента. К моменту написания материала в Полиции и Службе национальной безопасности Армении на звонки не ответили.
Нарек Малян – учредитель общественно-политического движения «ВЕТО», объявившего о борьбе против связанных с фондом Сороса в Армении лиц и организаций. Недавно он «отпраздновал» свой 100-й в этом году вызов на допрос.