Ադեկվատ միաբանության անդամ Կոնստանտին Տեր Նակալյանը և ՎԵՏՕ հասարակական շարժման հիմնադիր Նարեկ Մալյանը, ում ժամեր առաջ բերման էին ենթարկել, հանդես եկան մամուլի ասուլիսով:
ՎԵՏՕ հասարակական շարժման հիմնադիր Նարեկ Մալյանը այսօր տեղի ունեցածը արկածային սերիալի նմանեցրեց. «Հերթական սերիայում մեզ բերման ենթարկեցին: Ունեմ հստակ տեղեկություն, որ երեկ երեկոյան սորոսական Լարիսա Մինասյանը խիստ դժգոհ է մնացել Փաշինյանի ասուլիսի Սորոսին վերաբերող հատվածից: Փաշինյանը բաց թողեց մի կարևոր մանրուք, թե ինչու է հանդուրժում Սորոսի գրասենյակը Հայաստանում, ես կպատասխանեմ այդ հարցին: Որովհետև Սորոսի գրասենյակն ապահովում է Նիկոլ Փաշինյանի հեղափոխական կերպարը:
Մեկ անց կես մեր գրասենյակի մուտքի մոտ իրավապահ մարմինները փորձեցին նկարահանել այս տափակ սերիան: Եկան ներկայացան, որ ոստիկանությունից են և զգացի, որ ոտները կախ են գցում: Կիրառեցին թե իմ, թե Արթուր Դանիելյանի նկատմամբ հատուկ միջոցներ, հատուկ ձեռնաշղթա: Եթե իմ պարագայում դա ինչ-որ տեղ հասկանալի էր, ինձ մեղադրում էին ապօրինի զենք-զինամթերք, իսկանդեր ունենալու մեջ, ապա տարօրինակ էր Արթուր Դանիելյանի մասը՝ թմրանյութերի կասկածանքը, ինչը ծիծաղելի էր»:
Մալյանը նաև հավելեց. «Ուզում եմ տեղեկացնել, որ իրավապահ համակարգը ըստ էության հրաժարվում է ենթարկվել այս իշխանություններին: Այդ համակարգի կոնկրետ ուղղություն ներկայացնող մարմիններից մեկի հետ ունեմ պայմանավորվածություն, որ երբ այս ամեն ինչը ավարտվի, որ օրը կունենանք հեղափոխություն, այդ անձը ամբողջությամբ փակելու է բոլոր այն մարդկանց սեկտը, ովքեր կներկայացվեն օտարերկրյա գործակալական սեկցիաների ներկայացուցիչներ: Այդ մարդկանց հետ տեղի է ունենալու լուրջ արդարադատություն: Իրավական համակարգում վարչապետը որևէ աջակցություն չունի»:

Нарек Малян: У премьер-министра Армении нет никакой поддержки в правовой системе
Представитель Ордена «Адеквад» Константин Тер-Накалян и основатель общественно-политического движения ВЕТО Нарек Малян, которого часами ранее подвергли приводу, проводят пресс-конференцию.
«В очередной серии приключенческого сериала нас подвергли приводу. У меня имеются точные сведения, что вчера вечером соросовская Лариса Минасян (исполнительный директор организации «Фонды открытого общества – Армения» Лариса Минасян. – Прим. ред.) была очень недовольна частью пресс-конференции Никола Пашиняна, которая касалась Сороса. Пашинян упустил очень важную деталь, почему он терпит деятельность офиса Фонда Сороса в Армении, я отвечу на этот вопрос. Поскольку офис Сороса обеспечивает революционный образ Никола Пашиняна.
В 13:30 сотрудники правоохранительных органов у входа в наш офис пытались снять эту плоскую серию. Они представились, сказали, что из Полиции, и я почувствовал, что они пытаются задержаться здесь. Они применили спецсредства, как против меня, так и Артура Даниеляна, специальные наручники. Если в моем случае это в какой-то степени понятно, меня обвиняли в незаконном хранении или ношении оружия и боеприпасов, то это было странно в случае с Артуром Даниеляном – его подозревали в приобретении или хранении наркотических средств, что просто смешно», – отметил Н. Малян.
Нарек Малян подчеркнул, что правовая система, по сути, отказывается подчиняться действующим властям. «У премьер-министра нет никакой поддержки в правовой системе», – добавил он.