Հայաստանում հսկողության տակ գտնվող չինացու մոտ թոքաբորբ չի հայտնաբերվել։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց ՀՀ առողջապահության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Լիլիթ Բաբախանյանը:
«Ռենտգեն հետազոտության արդյունքում թոքաբորբ չի հայտնաբերել: Մինչև հետազոտությունն էլ հավանականությունը քիչ էր, որ նրա մոտ 2019-nCoV կորոնավիրուս կլինի»,- ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի հատուկ վտանգավոր և օդակաթիլային վարակների բաժնի պետ Լիանա Թորոսյանն այսօր հայտնել էր՝ Հայաստանում երկու չինացի գտնվում են բժիշկների հսկողության տակ։ Նրանցից մեկի մոտ ջերմությունը 37 աստիճան էր, իսկ մյուսի մոտ հիվանդության ոչ մի ախտանշան չի եղել:

У находящегося под наблюдением в Армении туриста из Китая пневмонии не обнаружено
У находящегося под наблюдением в Армении туриста из Китая не обнаружено пневмонии. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщила начальник отдела по связям с общественностью Министерства здравоохранения РА Лилит Бабаханян.
«В результате рентгенологического исследования пневмонии не обнаружено. До проведения обследования было маловероятно наличие у него коронавируса 2019-nCoV», – сообщила она.
Коронавирус начал распространяться в Китае. Случаи заболевания зарегистрированы уже во многих других странах. Общее число заболевших пневмонией, вызванной новым коронавирусом в Китае, достигло 5974 человек, 132 скончались.