«Դեպի Եվրատեսիլ 2020» նախագծի մասնակիցները
Հանրային հեռուստաընկերությունը՝ հանդիսանալով Եվրոպական հեռարձակողների միության լիիրավ անդամ, որոշում է կայացրել անցկացնել «Եվրատեսիլ 2020» երգի մրցույթի հայաստանյան պատվիրակի ազգային ընտրություն և հնարավորություն ընձեռել բոլոր ցանկացող արտիստներին ներկայացնել իրենց երգերը։
Հանրային հեռուստաընկերությունից տեղեկացնում են, որ ամիսներ շարունակ տևած հայտագրման ընթացքում Հանրային հեռուստաընկերությունը ստացել է մասնակցության 53 վավեր հայտ: Ժյուրին, դիտարկելով բոլոր հայտերը, առանձնացրել է 12 լավագույն մասնակիցներին: Հայտերը դիտարկելիս հաշվի են առնվել մրցույթի կանոնակարգով սահմանված չափանիշները. ներկայացված հայտի համապատասխանությունը մրցույթի կանոններին և ժամկետներին, երգի համապատասխանությունը մրցույթի ձևաչափին, ժանրային և կերպարային բազմազանությունը։
Հայտերը դիտարկող ժյուրիի կազմում են եղել՝ Նաիրա Գուրջինյանը, Անիտա Հախվերդյանը, Լիլիա Նիկոյանը, Ռուբեն Բաբայանը Վարդան Հակոբյանը, Տիգրան Դանիելյանը, Դավիթ Ծերունյանը, Կարեն Թաթարյանը և Անուշ Տեր-Ղուկասյանը։
Քվեարկության արդյունքում «Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծում կմրցեն հետևյալ մասնակիցները՝
1. Աթենա Մանուկյան
2. TOKIONINE
3. ERNA
4. Միրիամ Բաղդասարյան
5. Agop
6. Կարինա EVN
7. Վլադիմիր Արզումանյան
8. Հայկ Music
9. Արթուր Ալեք
10. Գաբրիել Ջիգ
11. EVA Rida
12. Սերգեյ եւ Նիկոլայ Հարությունովներ
Մասնակիցների մրցութային երգերը կհրապարակվեն հաջորդ շաբաթ՝ Depi Evratesil նախագծի Youtube-ի ալիքում։
«Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծի եզրափակիչ փուլը տեղի կունենա փետրվարի 15-ին ՝ ժամը 22:00-ին, Առաջին ալիքի ուղիղ եթերում:

Public TV announces the participants of “Toward Eurovision” contest
Public TV Company of Armenia has announced the list of participants who will compete  in  “Toward Eurovision” contest, the national selection for the Eurovision 2020.
As the Company said in a statement on its website, after months of preparations, AMPTV received 53 valid applications that were reviewed by the professional jury. 12 best acts were picked to compete during the national final, where the winner will get a chance to sing for Armenia at the Eurovision Song Contest 2020. When reviewing the applications, the jury considered the validness of the application, the conformity of the song to the rules and the format of the contest, as well as the diversity of genres.
The list includes Athena Manoukian, TOKIONINE, ERNA, Miriam Baghdasaryan, Agop, Karina EVN, Vladimir Arzumanyan, Hayk Music, Arthur Aleq, Gabriel Jeeg, EVA Rida, Sergey & Nikolay Arutyunov.
The competing songs will be published next week on “Toward Eurovision” official YouTube channel. It is noted that the national contest will take place on February 15 at 19:00 CET live on Channel One and  www.1tv.am.